Górale na ligowo - 11. Enervit Bieg na Wielką Sowę [ZAPISY]

 

Górale na ligowo - 11. Enervit Bieg na Wielką Sowę [ZAPISY]


Opublikowane w śr., 22/01/2020 - 11:09

Tegoroczna edycja kultowej imprezy odbędzie się w tym roku 9 sierpnia. Zapisy ruszyły w poniedziałek, 20 stycznia. Impreza ma rangę Mistrzostw Polski Weteranów w Biegu Górskim, a uczestnicy zdobywają punkty w ramach Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy Góral”.

W ramach Biegu na Wielką Sowę kolejny raz zostaną rozegrane także Mistrzostwa Polski Lekarzy w biegu alpejskim.

Bieg na Wielką Sowę to, od lat, największy i najlepszy bieg alpejski w Polsce. Trasa biegu ma swój początek w Ludwikowicach Kłodzkich, a koniec na najwyższym szczycie Gór Sowich. Podczas tej biegowej wspinaczki mamy premie górskie, punkty odżywcze i prawie 10 km niezapomnianych wrażeń. Na Wielkiej Sowie na wszystkich czekają medale, biegowy bufet i tłum kibiców. To również kawał historii, bo zawody odbędą się już jedenasty raz!

Bieg do łatwych nie należy, ale pewnie to również przekłada się na jego popularność i coraz wyższą frekwencję, która powoli i systematycznie zbliża się do magicznej granicy 1000 uczestników. Zresztą impreza już pobiła rekordy frekwencji innych biegów alpejskich w Polsce i stał się w tej dyscyplinie biegiem największym.

Jubileuszowy i rekordowy Enervit Bieg na Wielką Sowę! [ZDJĘCIA]

Do 31 maja opłata startowa wynosi tylko 50 PLN. Potem będzie systematycznie wzrastać. Niezależnie od tych podwyżek, biegacze z Gminy Nowa Ruda zawsze zapłacą za start tylko 40 zł. Zapisy: TUTAJ.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce