Górski Festiwal Biegów w Korbielowie


Opublikowane w śr., 25/07/2012 - 14:44

Bieg na Pilsko

Festiwal Biegów z plaż Jarosławca przeniósł się w miniony weekend do Korbielowa, gdzie najlepsi biegacze górscy zdobywali szczyty Beskidu Żywieckiego. Na rozgrzewkę biegacze ścigali się na dystansie 5,5 km w biegu na Halę Miziową, którego przewyższenie wynosiło + 710m. Najszybszy okazał się 21-letni strażak Rafał Bierczak, który pokonał o 10 lat starszego, utytułowanego zawodnika Montrail Team, Daniela Wosika. 

W rywalizacji kobiet wygrała Dominika Wiśniewska-Ulfik z Montrail Team pokonując o blisko 2 min. legendę polskich biegów górskich, Izabęlę Zatorską z Puma Running Team. Trzeci na mecie spośród mężczyzn, już ze sporą stratą, zameldował się Rafał Matuszczak z LKS Osowa Sień. Natomiast wśród kobiet trzecia, także z ogromną stratą, była Halina Gałuszka również Montrail Team. W niedzielę natomiast odbył się jeden z najważniejszych biegów górskich sezonu, ośmiokilometrowy, niezwykle trudny  (przewyższenie + 958m) - XII BIEG GÓRSKI NA SZCZYT PILSKA. Tym razem Daniel Wosik nie  dał szans Maciejowi Bierczakowi. Wspomnianą dwójkę rozdzielił Piotr Czapla z Puma Running Team. Wśród kobiet ponownie zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik. Jako druga na szczyt Pilska wdrapała się Anna Celińska z Byledobiec Anin.  Łącznie w kolejnej odsłonie Festiwalu Biegów wystartowało blisko pół tysiąca zawodników co jak na biegi górskie jest świetnym wynikiem.

Biegi po szlakach Beskidu Żywieckiego  był doskonała próba sił przed finałem  Festiwalu, który  już za półtora miesiąca, bo 7 września rozpocznie się w Krynicy-Zdrój.  Podczas trzech dni sportowej rywalizacji w Beskidzie Sądeckim  rozegranych  zostanie kilkanaście biegów  w tym m.in. Życiowa Dycha, Koral Maraton,   Bieg 7 Dolin (ultramaraton na 100 km) oraz Bieg na Jaworzynie ? próba przed Mistrzostwami Świata w Biegach Górskich, które rozegrane zostaną w Krynicy podczas Festiwalu Biegowego w 2013 roku. Dotychczas do festiwalowych  biegów górskich zgłosiło się ponad tysiąc osób  a do całego Festiwalu już ponad 4300 biegaczy.

Bieg na Pilsko

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce