Jarosławiec: Bieg Po Plaży zaprasza. Z Kartą Biegacza taniej


Wpisany na stałe do kalendarzy biegowych Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu, który po raz 27.  odbędzie się w uroczej, nadmorskiej miejscowości Jarosławiec. Start 2 lipca, ponownie w ramach Ligi Festiwalu Biegowego.

Bieg po Plaży stwarza okazję do integracji miłośników biegowej aktywności fizycznej. Zatem jeśli chcesz uczestniczyć w biegu, który liczy blisko 1000 zawodników i zawodniczek, dostarczyć swoim płucom dostatecznej dawki jodu, być obiektem podziwu pięknych plażowiczek, poczuć zapach leśnego igliwia, biegnąc duktem leśnym, a na szerokim pasie startowym wiodącym do mety, wykrzesać resztkę sił, finiszować w tłumie wiwatujących kibiców, doświadczyć życzliwości mieszkańców i organizatorów biegu, otrzymać przy zapisach wspaniały pakiet z koszulką, a na mecie piękny medal, mieć poczucie uczestnictwa w prawdziwej przygodzie biegowej, spędzając pierwszy lipcowy weekend w Jarosławcu - zapraszamy na start!

Bieg po Plaży gromadzi zawodowców jak i amatorów z całego kraju i zagranicy. Liczymy, że po raz kolejny pobity zostanie rekord frekwencji (793 finiszerów w 2015 r.), jednakże z uwagi na infrastrukturę miejscowości i zaplecze jakim dysponujemy, został wprowadzony limit do 1000 uczestników.

Tradycyjnie oprócz Międzynarodowego Biegu po Plaży, rozegrane zostaną również imprezy towarzyszące: 27. Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe "Powitanie Lata", 22. Ogólnopolski Bieg Samorządowy "Bursztyn Jarosławca", 5. Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach Przełajowych, 5. Bieg Milusińskich "W pogoni za..." i Rekreacyjny Bieg "Podziel się życiem" w ramach programu "Tak dla transplantacji"

Podobnie, jak w roku ubiegłym, start biegu nastąpi spod pomnika Jarosławieckiego Rybaka, a meta będzie, na głównym jarosławieckim deptaku, przy ulicy Nadmorskiej. Na biegowej trasie, mierzącej 15 kilometrów, wystąpią 3 rodzaje podłoża, tj. : asfalt z odcinkami kostki polbrukowej, dukt leśny oraz około 7 kilometrowy odcinek plaży.

Podczas biegu, prowadzone są klasyfikacje: generalna kobiet i mężczyzn, policjantów, reprezentujących służby RP, strażników, reprezentujących służby RP, pracowników samorządowych, reprezentujących JST RP, zawodnik/zawodniczka z terenu Powiatu Sławieńskiego i Gminy Postomino, kategorie wiekowe 16-19 lat, 20-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat, 70-79 lat, 80 lat i więcej kobiet i mężczyzn

W 2017 roku Organizatorzy wprowadzają nowe rozwiązanie w nagrodach biegu głównego. W klasyfikacjach open honorowane bedą miejsca od I do X (od 1000 zł brutto do 100 zł brutto), a w kategorii "Najlepszy zawodnik/zawodniczka z terytorium Rzeczpospolitej Polskiej" - po trzy pierwsze lokaty (od 800 zł brutto do 400 zł brutto).

Po ukończeniu biegu planowane jest również losowanie nagród dla wszystkich uczestników.

Zapisy do imprezy ruszyły 1 marca. Wysokość wpisowego uzależniona jest od terminu wpłaty. Do 31 marca obowiązuje stawka 40 zł. Kolejne progi to 50 zł (do 15 maja) oraz 60 zł (do 23 czerwca). Po upływie terminu wpłat, opłata wynosić będzie 80 zł, a uiścić ją będzie można wyłącznie gotówką w sekretariacie biegu, przy odbiorze numeru startowego. Przewidziano zniżkę w wysokości 10 proc dla posiadaczy Karty Biegacza Festiwalu Biegowego. Wysokości zniżek, również uzależnione są od terminu wpłaty.

27. Międzynarodowy Bieg po Plaży zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy biegacz 5-10-15". Szczegóły cyklu - poniżej

27. Międzynarodowy Bieg po Plaży w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się: