Jedlina-Zdrój po raz siódmy. Zapisy od 14 lutego

 

Jedlina-Zdrój po raz siódmy. Zapisy od 14 lutego


Opublikowane w śr., 29/01/2020 - 08:15

7. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój wystartuje 17 maja. Ale już 14 lutego wystartują zapisy do imprezy. Pula miejsc ograniczona.

Dla zawodników przygotowano 800 miejsc startowych, więc całkiem sporo. Ale mając na uwadze fakt, że to jeden z najpopularniejszych w Polsce biegów górskich, to już nie tak dużo. Jeżeli dodamy do tego, że to jeden z najwyżej ocenianych biegów ostatnich lat to w polskich górach, warto poświęcić kilka minut i dokonać rejestacji już zimą.

Magnesem dolnośląskiej imprezy jest jej wysoki poziom organizacyjny. Atakcją - najdłuższy tunel kolejowy w Polsce, przez który wiedzie trasa. - Poruszamy się w świetle czołówek przez ponad 1600 metrów. Niezapomniane przeżycia! - wyjaśnia Grzegorz Kalinowski z biura organizacyjnego imprezy.

Na trasie natrafimy także na ruiny zamku, przepiękne widoki na Góry Wałbrzyskie, wieżę widokową na Borowej.

- Mamy tutaj całkiem spore przewyższenie i techniczne zbiegi. Jest naprawdę ciekawie – zachęca organiztor.

Na start w Jedlinie decydują się zarówno czołowi biegacze górscy jak i wielbiciele turystyki biegowej. Niemniej… - aby ukończyć bieg w limicie czasu należy mieć już pewne doświadczenie w biegach na dystansie ponad półmaratoński – wskazuje Grzegorz Kalinowski.

- Majowa pogoda także bywa kapryśna, stąd można się spodziewać wielu scenariuszy i temperatur od około zerowych do nawet kilkudziesięciu stopni w skali Celsjusza - dodaje organizator. 

Górski Półmaraon Jedlina-Zdrój zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy góral”. Finałowe biegi cyklu odbędą się we wrześniu w Krynicy-Zdroju podczas 11. TAUROn Festiwalu Biegowego. 

Informacje o biegu i zapisy na www.jedlina.pro-run.pl 

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce