Katarzyna Rogowiec gościem honorowym II Biegu Popradzkiego

 

Katarzyna Rogowiec gościem honorowym II Biegu Popradzkiego


Opublikowane w pon., 04/02/2013 - 10:42

Trwają zapisy na II Bieg Popradzki, który odbędzie się w niedzielę 17 lutego w Piwnicznej – Zdrój. Zgłoszenia można dokonać elektroniczne na oficjalnej stronie zawodów: www.biegpopradzki.pl w terminie do 15.02.2013 r .(piątek) do godz.19.00. Obowiązuje limit zgłoszeń – w zawodach może wziąć udział 200 zawodników! Dotychczas zapisało się ponad 130 biegaczy.

Bieg Popradzki to narciarski bieg masowy, który odbywa się w Piwnicznej Zdrój na Polanie Obidza. Jest to miasteczko położone w pięknej dolinie Popradu w powiecie nowosądeckim. Otoczone z dwóch stron pasmem Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej. Zawody odbędą się na zmodernizowanych trasach biegowych, niezmiernie popularnych w latach 80-tych. Biegał na nich między innymi Mistrz Świata Józef  Łuszczek.

Trasa jest zróżnicowana, charakteryzuje się licznymi podbiegami, zjazdami oraz płaskimi odcinkiami Położona jest przy granicy ze Słowacją  na wysokości 930 m.n.p.m. Bieg odbędzie się techniką klasyczną ze wspólnego startu. Pomysłodawcą Biegu Popradzkiego jest Marian Dobosz – były biegacz narciarski, uczestnik masowych biegów Worldloppet i Euroloppet - (Bieg Wazów - Szwecja, Marcialonga – Włochy, Izerska Pedesatka- Czechy, Skadi Loppet Bodenmais – Niemcy ,Bieg Piastów).

W I Biegu Popradzkim rywalizowało bardzo wielu wybitnych zawodników, medalistów Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz reprezentantów kraju na wielu międzynarodowych imprezach. Wzięli w nim udział także zawodnicy ze Słowacji.

Pierwszymi zwycięzcami zostali wśród kobiet – Marcela Marcisz a wśród mężczyzn – Bogusław Gracz. Gościem Honorowym zawodów był Józef Łuszczek. Tegorocznym gościem honorowym biegu będzie Katarzyna Rogowiec, utytułowana polska paraolimpijka.

Organizatorem jest Miasto i Gmina Piwniczna Zdrój. Współorganizatorem jest SkiHotel Sucha Dolina oraz portal informacyjny www.piwniczna.info. II BIEG POPRADZKI, który odbędzie się już 17 lutego 2013 roku jest ponownie zaliczany do Mistrzostw Polski Amatorów w biegach narciarskich.

Od godz.8.00 – 11.00 w wSkiHotelu Sucha Dolina wydawanie będą numery startowe.  O godz.11.45 rozpocznie się otwarcie zawodów przez Burmistrza Miasta i Gminy Piwniczna – Zdrój. Godzina 12.00 to czas rozpoczęcia Biegu głównego (18 km - meżczyźni,12 km – kobiety),pozostałe biegi wg grup wiekowych). Zakończenie zawodów i rozdanie nagród zaplanowano na godz. 15.00.

 

http://www.biegpopradzki.pl/
 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce