Łap pakiety na Półmaraton "Słowaka", tak szybko znikają...


1 marca, w samo południe, rozpoczną się z zapisy do 12. Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim. Na uczestników czeka 3 000 pakietów startowych.

W tym roku na uczestników czekać ma ciekawy pakiet startowy oraz tradycyjnie już dobrze zaopatrzone punkty z napojami na trasie i bogaty poczęstunek na mecie. Póki co organizatorzy nie chcą jednak zdradzać szczegółów.

– Oczywiście wiemy co będzie głównym elementem pakietu, ale póki co chcemy zachować to w tajemnicy. Odpowiedź powinna być znana gdzieś w okolicy kwietnia. Mogę tylko powiedzieć, że będzie to bardzo atrakcyjny element wyposażenia biegacza – mówi Marek Małecki, dyrektor imprezy.

W zeszłym roku na mecie zameldowało się 2 684 osób. Zwycięzcami zostali Krzysztof Szymanowski z wynikiem 1:14:04, oraz Patrycja Talar z czasem 1:23:30. Zapisy do biegu trwały zaledwie 20 godzin. Czy w tym roku może paść kolejny rekord?

– Nie ekscytujmy się specjalnie czasem zapisów. Oczywiście jeśli zgłoszenia trwają krótko, to jest dobra informacja. Wiemy wtedy, że bieg cieszy się zainteresowaniem. Wiemy też na czym stoimy, znamy też swój budżet. Po takim jednym rzucie zapisów zgłoszenia mamy za sobą i możemy zająć się kolejnymi rzeczami związanymi z organizacją biegu. Nie planujemy dodatkowych zgłoszeń, bo limit 3000 miejsc jest nieprzekraczalny ze względów bezpieczeństwa – wyjaśnia organizator.

12. Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” zaplanowano na 10 czerwca. Start i meta znajdować będą się na Starym Rynku, biuro zawodów zaś w Grodziskiej Hali Sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 2A. Opłata startowa wynosi 80 zł. Zwolnieni z niej są biegacze powyżej 70 roku życia.

Grodziski półmaraton zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Maratończyk”. Finał zmagań odbędzie się w dniach 7-9 września podczas 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Rejestracja oraz udział w ligowych zmaganiach są całkowicie bezpłatne. Zawodnik ponosi jedynie koszty udziału w poszczególnych biegach.

12. Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


 

Polecamy również:


Podziel się: