Last Minute Ligi Festiwalu Biegowego – wciąż można dołączyć i wygrać


Finał ligi tradycyjnie odbędzie się podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy. Nie jest jeszcze za późno, by powalczyć nawet o zwycięstwo i nagrody.

Liga Festiwalu Biegowego to cykl około 50 imprez w ciągu roku. Organizatorzy prowadzą trzy klasyfikacje: Najlepszy biegacz 5-10-15, Najlepszy Maratończyk i Najlepszy Góral. By zostać sklasyfikowanym, należy ukończyć trzy biegi w danej kategorii w ramach imprez należących do Ligi Festiwalowej. Mogą to też być zawody podczas Festiwalu Biegowego. – Jeśli ktoś np. ma za sobą dwa starty w Lidze, to w Krynicy skompletuje trzeci i będzie sklasyfikowany – podpowiadają organizatorzy Festiwalu.

To właśnie zawsze w Krynicy jest finał Ligi i wręczanie nagród w poszczególnych klasyfikacjach. Jeśli ktoś jeszcze nie startował w żadnym biegu ligowym, to jeszcze nic straconego. Wciąż może zostać Najlepszym Góralem i Najlepszym Biegaczem 5-10-15. W klasyfikacji Najlepszego Maratończyka został już tylko jeden bieg, więc nie uda się skompletować trzech startów. Chyba, że ktoś ma już jeden za sobą.

Kto chce spróbować sił w walce o Najlepszego Górala ma jeszcze trzy imprezy do wyboru: Bieg na Szczyt Pilska w Korbielowie (16 lipca), Festiwal Biegów Alpejskich w Zawoi (5-6 sierpnia) i 8. Bieg na Wielką Sowę w Ludwikowicach k. Kłodzka (13 sierpnia). W walce o Najlepszego Biegacza 5-10-15 zostały dwa starty przed Krynicą – 27. Bieg Powstania Warszawskiego (29 lipca) i 2. Bieg po Oddech w Zakopanem (3 września).

To więc oferta Last Minute, ale wciąż można wywalczyć nagrody. Trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn w poszczególnych klasyfikacjach dostaną za zwycięstwo w Lidze 1500 zł, a za drugie i trzecie miejsce nagrody rzeczowe.

Podczas Festiwalu Biegowego zaplanowano konkurencje do poszczególnych klasyfikacji:

„Najlepszy maratończyk” – do klasyfikacji liczą się wyłącznie punkty zdobyte w biegach maratońskich i półmaratońskich FB. Obowiązkowy bieg: Koral Maraton lub Półmaraton  – 10.09.2017.

„Najlepszy góral” – do klasyfikacji liczą się wyłącznie punkty zdobyte w  biegach górskich FB. Obowiązkowy bieg: Bieg na Jaworzynie (11.09.2016) lub Bieg 7 Dolin na dystansie 100, 64 i 34 km – 9.09.2017.

 „Najlepszy biegacz 5-10-15” - do klasyfikacji liczą się wyłącznie punkty zdobyte w biegach na dystansach 5,10 lub 15 kilometrów w ramach FB. Obowiązkowy bieg: Bieg na dystansie 15 km lub Bieg Nocny na dystansie 7 km (8.09.2017) lub Życiowa Dziesiątka – 9.09.2017.

ak

REGULAMIN LIGI FESTIWALU BIEGÓW

SZCZEGÓŁY I REJESTRACJA


Polecamy również:


Podziel się: