Liga Festiwalu Biegów 2018. Powalcz o nagrody w całym kraju! [TERMINARZ]


Opublikowane w śr., 24/01/2018 - 12:40

Niezależnie od dyscypliny sportu, ligowe zmagania zawsze dostarczają wielu emocji. W Lidze Festiwalu Biegów nikt nie gra o utrzymanie, za to każdy ma szanse zostać zwycięzcą. Zobaczmy, kiedy i gdzie toczy się walka o punkty w sezonie 2017/2018.

W kalendarzu Ligi Festiwalu Biegów znajdujemy ponad 50 imprez w całym kraju (kalendarz jest dynamiczny, w trakcie roku przybywają nowe biegi). Są one podzielone na trzy kategorie:

  • „Najlepszy biegacz 5-10-15”,
  • „Najlepszy maratończyk”,
  • „Najlepszy góral”.

Każdy zatem znajdzie coś dla siebie. Finał zmagań odbędzie się podczas 9. Festiwalu Biegowego w Krynicy–Zdroju, 7-9 września 2018 r.

KALENDARZ LIGI FESTIWALU BIEGÓW 2017/2018

Za nami już kilka szans na zdobycie ligowych punktów, jak choćby Bieg Mikołajkowy na warszawskich Kabatach, gdzie wygrało małżeństwo Kamila Pobłocka-Dobrowolska i Emil Dobrowolski, Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu czy Bieg Chomiczówki w stolicy (triumf Lilii Fiskowicz i Roberta Głowali, Emil Dobrowolski tym razem czwarty).

Już na dniach – kolejna impreza ligowa. W najbliższą sobotę, 27 stycznia, „najsłodszy bieg w Polsce”, czyli Bieg Wedla w warszawskim Parku Skaryszewskim na dystansie 9 km.

Aby wziąć udział w rywalizacji trzeba bezpłatnie zarejestrować się na stronie www.festiwalbiegowy.pl w zakładce Liga Festiwalu/Rejestracja.

Uczestnicy ligi rejestrują swoje wyniki (zajęte miejsce w klasyfikacji swojej płci i uzyskany czas). Punkty w lidze są przyznawane za zajęte miejsca. I tak, za 1 miejsce - 1 punkt, za 2 miejsce - 2 punkty itd. Wygrywa ten, kto zgromadzi najmniejszą liczbę punktów. Pod uwagę bierzemy trzy najlepsze wyniki.

REGULAMIN LIGI FESTIWALU BIEGÓW

W ubiegłym sezonie zwycięzcami Ligi Festiwalu Biegów zostali:

  • „Najlepszy biegacz 5-10-15” - Kamila Pobłocka-Dobrowolska i Damian Ruta,
  • „Najlepszy maratończyk” - małżeństwo Lidia i Rafał Czarneccy,
  • „Najlepszy góral” - Dominika Wiśniewska-Ulfik i Robert Faron.

Nazwiska triumfatorów sezonu 2017/18 poznamy we wrześniu w Krynicy, podczas 9 Festiwalu Biegowego. 

Robert Zakrzewski, Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce