Liga Festiwalu Biegów: radomski Bieg Kazików na bogato. Zapisy jeszcze w weekend!


Opublikowane w śr., 07/03/2018 - 13:08

W środę o północy zakończyły się zapisy elektroniczne na XI Bieg Kazików w Radomiu. To kolejna impreza wchodząca w skład Ligi Festiwalu Biegów. Dystans 10 kilometrów, a zatem zdobywamy w nim punkty do klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

XI Bieg Kazików to okazja, by pościgać się w mocnym towarzystwie, do Radomia przyjeżdżają bowiem corocznie biegacze na naprawdę wysokim poziomie. W roku ubiegłym zwyciężył olimpijczyk z Rio Artur Kozłowski, który o 3 sekundy wyprzedził Szymona Kulkę, polskiego rekordzistę „Życiowej Dziesiątki” na Festiwalu Biegowym w Krynicy. Drugie miejsce (za Kenijką Chepleting) zajęła jedna z najlepszych polskich biegaczek Izabela Trzaskalska.

Jak zgłosić się do Ligi Festiwalu Biegów? Kalendarz, regulamin

Rejestracja do Biegu Kazików będzie jeszcze możliwa przed samym biegiem, w sobotę wieczorem i niedzielę rano, ale tylko tym, którzy zgłosili się za pośrednictwem internetu, organizatorzy gwarantują niższą opłatę oraz numer startowy z nazwiskiem.

Zapisy „last minute” dla spóźnialskich będą prowadzone w biurze zawodów w budynku VI LO im. Jana Kochanowskiego przy ul. Kilińskiego 25 w Radomiu, w sobotę w godz. 18:30-21:00 i w niedzielę w godz. 9:00-12:45.

W niedzielę – także zapisy do biegów dzieci i młodzieży. Te z kolei będą prowadzone w godz. 9:00-11:00 w holu Urzędu Miejskiego przy ul. Żeromskiego 53 (od strony Parku Kościuszki).

W Radomiu warto będzie szybko biegać. Organizatorzy przygotowali dla uczestników rywalizacji nagrody finansowe, których łączna pula wynosi 14 tysięcy złotych

Nagrody finansowe wygrają nie tylko najlepsi w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn (po 6 czołowych lokat, od 1000 do 200 pln), ale także po troje najszybszych Polaków (500-200 pln) oraz po troje w każdej z 14 kategorii wiekowych (150-50 pln). Specjalne premie szykują także władze miasta dla najlepszych mieszkańców Radomia.

Startujące dzieci otrzymają ładne koszulki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Zapisy do XI Biegu Kazików

Tradycją Biegu Kazików jest również pomoc potrzebującym. Tegoroczny Bieg Charytatywny odbędzie się na wsparcie rehabilitacji Julki, która uległa poważnemu wypadkowi podczas uprawiania jazdy konnej. Bieg Charytatywny na dystansie 2 km rozpocznie się w południe, ponad godzinę przed startem biegu głównego, zapraszamy zatem do udziału wszystkich, ludzi z wielkim sercem wśród biegaczy przecież nie brakuje.

Zapisy do Biegu Charytatywnego

Trasa XI Biegu Kazików na dystansie 10 km, należącego do Ligi Festiwalu Biegów w kategorii „Najlepszy Biegacz 5-10-15”, prowadzi ulicami centrum Radomia, m.in. przez drugą najstarszą dzielnicę - Miasto Kazimierzowskie. Udział w biegu jest zwieńczeniem dni św. Kazimierza, patrona miasta.

Bieg Kazików w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ

Więcej informacji na stronie www.radombiega.pl

Piotr Falkowski

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce