Ligowy Bieg na Wielką Sowę uhonorowany Muflonem!


Opublikowane w wt., 21/05/2019 - 10:25

Bieg na Wielką Sowę zwycięzcą kategorii Wydarzenie/Inicjatywa 2018 w 21. Plebiscycie Gospodarczym Muflony 2018. Cieszy fakt, że renoma biegu, który współtworzy Ligę Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy góral" wykracza już poza świat sportu, a impreza jest doceniana również jako wydarzenie ważne dla całego regionu.

Uroczysta gala plebiscytu, podczas której ogłoszono zwycięzców w 5 kategoriach konkursowych odbyła się 11 maja br. na zamku Książ w Wałbrzychu , a wyboru najlepszych dokonała Kapituła Plebiscytu pod przewodnictwem prezydenta Wałbrzycha.

Regatta 9. Bieg na Wielką Sowę - od początku swojego istnienia organizowany w Ludwikowicach Kłodzkich - okazał się największym wydarzeniem Aglomeracji Wałbrzyskiej w mijającym roku. Sukces cieszy tym bardziej ,że do plebiscytu zgłoszono rekordową liczbę wniosków z powiatu wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i kamiennogórskiego.

Nagrodę odebrała p. Gabriela Buczek dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, które jest organizatorem tej kultowej już imprezy.

To dobra okazja aby przypomnieć, że w tym roku impreza obchodzi mały jubileusz – 10 urodziny! Warto zatem pojawić się w Ludwikowicach Kłodzkich 11 sierpnia br. i wziąć udział w biegu ,który od lat należy do najlepszych i najpopularniejszych w Polsce i na własne oczy przekonać się na czym polega magia tej imprezy.

W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 900 osób i zanosi się na kolejny rekord frekwencji. Coraz więcej zawodniczek i zawodników chce wbiec na szczyt Wielkiej Sowy. Co roku pojawia się tutaj czołówka polskich biegaczy górskich i coraz więcej zawodników z zagranicy.

Organizatorzy nie zapominają o najmłodszych – w przeddzień imprezy – 10 sierpnia odbędzie się Mini Sowa, czyli biegi dla dzieci.

W ramach 10. Biegu na Wielką Sową kolejny raz odbędą się też Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu alpejskim i Mistrzostwa Polski Lekarzy w biegach górskich.

Strona biegu: https://biegajwgorachsowich.pl

Zapisy: TUTAJ

red. / org.Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce