Lublin: Trzecia Dycha do Maratonu

Opublikowane w pt., 08/02/2013 - 08:41

3 lutego w Lublinie odbył się trzeci z cyklu czterech biegów na 10 km przygotowujących do startu w Maratonie Lubelskim 8 czerwca 2013 roku, w którym uczestniczył Bartosz Grzeszczyk, Ambasador Festiwalu Biegowego.
Trzecia Dycha do Maratonu znów okazała się rekordowa. Już na kilka dni przed biegiem wyczerpany został limit 800 miejsc na liście startowej. Tym razem trasa biegu przebiegała przez ścisłe centrum Lublina. Start zlokalizowany został w pobliżu Hali Globus. Następnie biegacze pokonywali odcinki m. in. Alei Kraśnickiej, Alei Racławickich, Krakowskiego Przedmieścia oraz Narutowicza by finiszować we wnętrzu Hali Globus. Trasę można określić jako wymagającą, zwłaszcza z uwagi na podbiegi w drugiej części dystansu w tym ten ostatni kilometrowy odcinek wiodący praktycznie do samej mety w hali. Pomimo obaw o pogodę nie była ona tego najgorsza. Organizatorzy we współpracy z TVP Lublin postarali się o relację live z trasy biegu. Kibice zgromadzeni w hali Globus mogli śledzić wydarzenia i dopingować swoich zawodników dzięki telebimowi umieszczonemu w hali.

3. Anna Bury Krzczonów 42:58

Bieg ukończyło łącznie 792 osoby w tym 575 mężczyzn i 117 kobiet. Organizację biegu można określić jako bardzo dobrą. Organizatorzy lubelskich biegów pomimo dość krótkiej historii lubelskich Dych oraz Maratonu po raz kolejny stanęli na wysokości zadania.
Następna Dycha do Maratonu odbędzie się 21 kwietnia a już 8 czerwca Maraton Lubelski, zapisy trwają.