Maraton Lubelski pozyskał dużego sponsora


Opublikowane w czw., 03/01/2019 - 16:11

Imprezę rozgrywaną w stolica województwa lubelskiego wspierać będzie spółka Bogdanka - jeden z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce.

Umowa jest rozszerzeniem współpracy zawartej w ramach organizacji „Czterech Dych do Maratonu”. Nie oznacza to jednak, że kopalnia pojawi się w nazwie 7. Maratonu Lubelskiego jako sponsor tytularny.

Przypomnijmy, że przez pierwsze cztery edycje w nazwie biegu widniało przedsiębiorstwo PZU, które jednak wycofało się ze współpracy. Podobnie zresztą uczyniło w kilku innych miastach, m.in.. w Łodzi czy Szczecinie.

Maraton Lubelski dzięki sprawnej organizacji nigdy nie stanął nad przepaścią i nie groziło mu odwołanie. Jest wręcz przeciwnie. W Lublinie powstają ciągle nowe inicjatywy jak półmaraton, a dodatkowo rozwiją się dobrze znane Cztery Dychy do Maratonu.

- Nasza współpraca z firmą Bogdanka zaczęła się w październiku przy czterech „Dychach do Maratonu” i jest bardzo udana. Poszerzyliśmy ją jeszcze przed świętami. Oczywiście poszukujemy wciąż sponsora tytularnego, bo to dużo pomaga, ale nie chcemy się oprzeć na jednym sponsorze. Staramy się pozyskiwać kolejnych partnerów, żeby nasze imprezy odbywały się na wysokim poziomie. Jesteśmy otwarci na współpracę z każdym podmiotem - powiedziała nam Paulina Mróz z biura prasowego Maratonu Lubelskiego.

7. Maraton Lubelski odbędzie się 12 maja. Zapisy mają zostać uruchomione w najbliższych dniach. Trwają jeszcze ostatnie ustalenia ze służbami. Niemal tradycyjnie można spodziewać się zmiany trasy – Lublin w XXI wieku to prawdziwy plac budowy.

Póki co trwają rejestracje do „Trzeciej Nocnej Dychy”, która odbędzie się w nocy z 2/3 lutego. Jak do tej pory chęć udziału wyraziło ponad 700 osób!

Przypomnijmy, że Maraton Lubelski zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegów w kategorii „Najlepszy Maratończyk”. Finał zmagań odbędzie się podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

Strona imprezy: www.maraton.lublin.eu

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce