Mysłowice: Tam spełnisz marzenia. Nie tylko swoje


Opublikowane w czw., 11/01/2018 - 08:53

W sobotę w Mysłowicach po raz jedenasty w ramach Ligi Festiwalu Biegowego odbędzie się Bieg Spełnionych Marzeń. Towarzyszyć mu będzie jubileuszowy 10. Rajd Nordic Walking oraz Bieg Młodych. Skąd taka nazwa i czyje marzenia spełnia ten bieg? Okazuje się, że co najmniej kilku osób.

– Pierwszy bieg był spełnieniem moich marzeń o zorganizowaniu biegu – przyznaje Tomasz Katan, pomysłodawca i organizator imprezy. – Marzyłem też o założeniu klubu biegowego w Mysłowicach. Oba te marzenia się zrealizowały. Teraz szukam możliwości spełniania marzeń innych osób. Jeśli ktoś startuje w tym biegu po raz pierwszy, to kiedy zobaczy trasę, zrozumie, że jego ukończenie jest spełnieniem marzeń – żartuje.

Ci, którzy mieli już okazję startować w Mysłowicach, wiedzą, że nie ma w tym dużej przesady. Mierząca 15,3 km trasa prowadzi przez las, składa się na nią spora liczba podbiegów i zbiegów a leżący zwykle w styczniu śnieg jeszcze utrudnia sprawę. Do walki dopingują motywujące hasła ukryte przez organizatorów po drodze oraz niezwykły medal, który będzie czekał na mecie. W tym roku nawiązuje on bezpośrednio do nazwy biegu hasłem: „Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”.

Czyje jeszcze marzenia spełnia bieg? – Od drugiej edycji biegu, czyli pierwszej dużej, zaczęliśmy wspierać różne akcje charytatywne i spełniać marzenia innych. Spełniliśmy marzenie małej Basi chorej na mukowiscydozę, która potrzebowała aparatu do oddychania, pomagaliśmy w rehabilitacji dzieci, tym razem część pieniędzy z opłat startowych przeznaczymy na zakup oczyszczaczy powietrza do przedszkoli.

Opłatę wynoszącą 50 zł można uiścić jeszcze dzisiaj i jutro przez internet. W biurze zawodów wzrośnie ona do 80 zł. W cenie piękny odlewany medal i koszulka z motywacyjnym hasłem. Czym jeszcze zaskoczą organizatorzy?

– Na razie liczymy na to, że zaskoczy nas pogoda. W tej chwili jest kilka stopni na plusie i pierwsze 1,5 km na trasie biegu będzie trudne do pokonania. Teren jest naprawdę grząski. To na pewno będzie zaskoczenie dla zawodników – mówi Tomasz Katan. – Staramy się utrzymywać stały poziom. W tej edycji dużych zmian nie będzie. Traktuję ją trochę jak taką pierwszą edycję. Skończyliśmy 10 lat i zaczynamy nowy etap. Już zacząłem przygotowywać kolejną edycję biegu i w niej będzie dużo zmian. Staramy się umiejętnie połączyć kameralność i unikatowość tego biegu z komercją, która coraz mocniej rządzi biegami. Zrobimy tak, żeby wilk był syty i owca cała – zapewnia organizator.

Na Bieg lub Rajd Spełnionych Marzeń w starej, sprawdzonej formie można się zapisać TUTAJ. Bieg wystartuje o godz. 11:00 w Mysłowicach – Wesołej. Wcześniej odbędą się biegi dla dzieci.

Bieg Spełnionych Marzeń w Mysłowicach na głównym dystansie 15,3 km zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy biegacz 5-10-15". Finał zmagań we wrześniu w Krynicy na 9. Festiwalu Biegowym Forum Ekonomicznego. 

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce