Najaktywniejszy Biegacz w Słowacji to... Ambasador Festiwalu Biegów!


Opublikowane w czw., 11/04/2019 - 17:07

Słowackiego Ambasadora Festiwalu Biegów spotkało nie lada wyróżnienie. Powszechnie lubiany Ladislav Maras został uhonorowany przez Słowacki Związek Lekkiej Atletyki nagrodą dla Najaktywniejszego Biegacza Roku 2018 w kraju naszych południowych sąsiadów.

Wręczenie nagród nastąpiło podczas dorocznej Running Gali zorganizowanej w ramach 14. Maratonu w Bratysławie. Gościem honorowym uroczystości był Hugh Jones, triumfator Maratonu Londyńskiego w roku 1982 i olimpijczyk z Los Angeles (1984).

56-letni Ladislav Maras został nagrodzony za to, że w minionym roku uczestniczył w aż 158 imprezach biegowych! To oznacza, że Laco stawał na starcie zawodów średnio 3 razy w tygodniu! Sto imprez zaliczył w Słowacji, pozostałe - to biegi w Polsce, na których niezmordowany biegacz z Preszowa jest już doskonale znany.

W naszym kraju zarówno rozpoczął, jak i zakończył biegowy rok 2018, uczestnicząc 13 stycznia w Biegu Spełnionych Marzeń w Mysłowicach (Liga Festiwalu Biegów) i dzień później w charytatywnym Biegu WOŚP w Krośnie, a 31 grudnia w Biegu Sylwestrowym w Gorlicach, wieńczącym ubiegłoroczne Grand Prix Małopolski. Po drodze było jeszcze ponad pół setki imprez, w tym – oczywiście – 9. TAURON Festiwal Biegowy, który Maras, od kilku lat Ambasador FB, traktuje jako obowiązkowy w kalendarzu. Do Krynicy Laco zabiera zawsze duże grono słowackich biegaczy i doskonale się bawi. Ostatnio stanął na starcie zarówno Życiowej Dziesiątki oraz biegów na 1 i 3 km, jak też Biegu w Krawacie i Biegu Kibica.

Ostatni weekend, w którym otrzymał nagrodę, Ambasador Festiwalu Biegów też spędził niezwykle aktywnie – jak przystało na Najaktywniejszego Biegacza Słowacji. W piątek, w rodzinnym Preszowie, uczestniczył w biegu nocnym, w sobotę w stolicy pobiegł w towarzyszących ČSOB Bratislava Marathonowi minimaratonie 4,2 km i biegu na 10 km, by w niedzielny poranek przekroczyć granicę, udać się do Żywca i powalczyć o punkty Ligi Festiwalu Biegów stając na starcie jubileuszowego, 20 Półmaratonu Dookoła Jeziora Żywieckiego. Można? Można!

Laco zresztą ma, zdaje się, ochotę na powtórkę, chce wyśrubować ubiegłoroczny rekord i za 12 miesięcy odebrać kolejną statuetkę Słowackiego Związku Lekkiej Atletyki. Wcale bowiem nie zamierza zwalniać tempa! – W najbliższy weekend czekają mnie 3 kolejne starty, jeden w kraju i dwa w Polsce – powiedział nam. – Najpierw wezmę udział w nocnym biegu we Vranovie, a potem pojadę do Krakowa, na bieg „Pamiętaj z nami” w cyklu GP Małopolski oraz Biegiem na Bagry, kolejną imprezę należącą do Ligi Festiwalu Biegów.

Ufff… aż się w głowie kręci! Laco, kto za Tobą nadąży?

Gratulujemy i życzymy zdrowia oraz… kolejnych nagród!

Piotr Falkowski

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce