„Nie mamy jak sprawdzić potencjału biegu”. Mimo problemów technicznych, Półmaraton „Słowaka” wyprzedany w mniej niż pół godziny!

 

„Nie mamy jak sprawdzić potencjału biegu”. Mimo problemów technicznych, Półmaraton „Słowaka” wyprzedany w mniej niż pół godziny!


Opublikowane w pon., 02/03/2020 - 15:25

W rekordowo szybkim tempie wyczerpana została pula pakietów tegorocznej edycji Półmaratonu „Słowaka” w Grodzisku Wielkopolskim. 3600 numerów startowych rozeszło się - mimo problemów z serwerem firmy pomiarowej - w zaledwie 24 minuty.

W tym roku organizatorzy imprezy nieznacznie, bo o 300 zwiększyli pulę pakietów. Spodziewali się, że chętnych może być znacznie więcej, zwłaszcza, że impreza wróciła do kalendarza Korony Półmaratonów Polskich. Gdy w 2019 roku imprezę usuwano z cyklu, zgłoszenia trwały... 44 minuty.

Godzina zero wybiła w niedzielę o 16:00. Od pierwszych sekund zaczął się szturm biegaczy na formularz online. Gdy pojawiły się problemy techniczne, chętni zmieniali przeglądarki lub urządzenia. Ci, którzy dostali informacje o błędzie wracali na stronę, ale byli i tacy którzy rezygnowali. Brzmi to jak igrzyska w zapasach z zapisami.

- Mieliśmy pewne przypuszczenia, że będzie duże zainteresowanie imprezą. Ale nie sądziłem że zapisy będą aż tak szybkie. Problemy techniczne nie miały prawa bytu. Mam mały żal do firmy, która nas obsługuje. Rozumiem, że cztery tysiące osób nagle zaczyna klikać w system, chce sprawdzić listę startową, wielokrotnie ją odświeżać. Ale to da się przewidzieć. Powstały niepotrzebne nerwy i pretensje. Dobrze, że sytuację w miarę szybko udało się unormować - mówi Marek Małecki, dyrektor grodziskiego półmaratonu.

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że nie dla wszystkich chętnych starczyło miejsc. Jednak ze względów logistycznych nie mogą podnieść limitu uczestników imprezy.

- Wiemy, że na rynku w Grodzisku Wielkopolskim nie zmieści się więcej niż 4 000 osób. To jest absolutna granica. Nie planujemy zmiany miejsca mety, bo jest to dla nas miejsce kultowe, a rynek ma swój urok. Oczywiście intryguje nas potencjał biegu, ale nie mamy jak tego sprawdzić. Przypuszczam, że gdyby przyjąć wszystkich chętnych, mogłoby pobiec tu dwa razy więcej osób - dodaje nasz rozmówca.

14. Półmaraton Słowaka odbędzie się 14 czerwca. Rok temu zmagania ukończyło 3160 osób. Zwyciężyli Ukraińcy - Pavlo Olijnyk (1:10:46) i Valentyna Kiliarska (1:23:34).

Upalny, dłuższy niż zwykle ale rekordowy 13. Hunters Półmaraton "Słowaka"!

Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji Najlepszy Maratończyk. Finał zmagań odbędzie się podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju w dniach 11-13 września. Do zobaczenia w Grodzisku Wielkopolskim i Krynicy!

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce