Niedzielny Bieg na Stożek idealny dla początkujących „górali”


Opublikowane w wt., 10/06/2014 - 15:56

W życiu biegacza czasami jest pod górkę. Dosłownie. Impreza odbywająca się na granicy polsko-czeskiej sprawdzi granice wytrzymałości biegaczy. Polecamy szczególnie początkującym "góralom"!

Uczestnicy niedzielnego biegu będą mieli do czynienia z biegiem anglosaskim co oznacza,  że trasa prowadzić będzie cały czas w górę. Tu aż na sam szczyt góry. Do zdobycia jest Stożek w Beskidzie Śląskim. Nazwa góry pochodzi od jej charakterystycznego kształtu. Biegacze będą mieli do pokonania 6 km o łącznym przewyższeniu ok. 400 metrów.

Najtrudniejsze będą pierwsze 2 km. Wtedy będzie ostro pod górkę. Później jednak zbocze jest bardziej łagodne chociaż kamieniste. Nie jest to bardzo trudny bieg. Często amatorzy tu właśnie zaczynają przygodę z biegami górskimi - opowiada Stefan Kalinowski, dyrektor zawodów.

Organizatorzy szacują, że w obecnej edycji może wystartować ok. 200 uczestników. W tym roku trochę kalendarz biegów się skomplikował, bo tego samego dnia rozgrywany jest III Bieg Pszczyński, zupełnie niedaleko od nas. Może więc być trudno przekroczyć liczbę dwustu biegaczy, ale jestem dobrej myśli – stwierdza nasz rozmówca.

Ponieważ zawody zaliczane są do Pucharu Polski w Biegach Górskich oraz Ligi Festiwalu Biegowego, w Wiśle nie powinno zabraknąć czołowych polskich „górali”. Wśród zgłoszonych biegaczy są Rafał Ulfik, Robert Celiński, Anna Celińska czy Dominika Wiśniewska-Ulfik. Tytułu bronić będzie też Wojciech Probst.

Start biegu nastąpi o godzinie 12 z mostku w Wiśle-Łabajowie. Meta znajdować się obok schroniska PTTK. Biuro zawodów znajdować się będzie przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego „Stożek”. Czynne będzie 9 do 11:30. Każdy uczestnik w ramach opłaty startowej ma możliwość zjechania wyciągiem krzesełkowym, choć jak pokazuje historia imprezy, wielu uczestników w ramach rozbiegania woli jednak jeszcze raz pokonać trasę zbiegając.

Bieg należy do Ligi Festiwalu Biegów.

Organizator

Regulamin

Zgłoszenia

Profil trasy

Wpisowe: 

Opłata w dniu zawodów 40 zł
Wpisowe w biegu dla dzieci na 1km - 10zł 
Wpisowe w marszu rekreacyjnym nordic walking - 20zł 

Tak było rok temu: 

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce