Oficjalna koszulka 28. Biegu Konstytucji w stolicy


Opublikowane w pt., 06/04/2018 - 10:39

Warszawa: Organizatorzy 28. Biegu Konstytucji 3 Maja zaprezentowali koszulki, w których wystartują uczestnicy tegorocznej edycji. Tym razem warszawskie Śródmieście zaleje błękitna fala licząca nawet 6 000 osób w biegu głównym. Zapisy ruszają 14 kwietnia.

Na koszulce widnieje flaga państwowa oraz orzeł. Na górze, obok znaku sponsora technicznego oraz znaku promocyjnego miasta „Zakochaj się w Warszawie sportowej”, pojawi się też logo akcji „Warszawa Stolicy Wolności 1918-2018”. Informuje ona o o lokalnych obchodach 100-lecia Odzyskaniach Niepodległości, których sportowa kulminacja nastąpi w 11 listopada.

Pierwsze komentarze co do stroju są przychylne: „ Ładna koszulka. O wiele ładniejsza od ubiegłorocznej”, „W tym roku ślicznota” - piszą internauci.

Koszulka przypomina tę sprzed dwóch lat. Wprawne oko zauważy drobne różnice – jaśniejszy odcień, umiejscowienie flagi i orła na sercu.

Zapisy do 28. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie, ruszą 14 kwietnia tuż po północy. Na starcie majowej imprezy pojawi się maksymalnie 7 000 biegaczy. W tej puli znajduje się ok. 1000 miejsc dla dzieci i młodzieży, którzy pobiegną z maskotkami. Tradycyjnie bieg główny liczy 5 km. Trasa prowadzi z Al. Hopfera, aż do mety przy ul. Rozbrat. Zawody odbędą się w dniu obchodów 227. rocznicy uchwalenia ustawy zasadniczej.

Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie się w dniach 7-9 września podczas 9. Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego Krynicy Zdroju.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: