Ostatnia prosta przed 5. Maratonem Lubelskim


Bieg już w niedzielę. Dla uczestników przygotowano 60 tys. litrów wody, prawie 6 tys. tysięcy butelek napojów izotonicznych, pół tony bananów oraz ponad 50 kg czekolady. Pomocą służyć będzie 500 wolontariuszy.

Tak jak rok temu start i meta zawodów znajdować będzie się okolicach Centrum Spotkania Kultur. Biegacze ruszą al. Racławickich i będą kierowali się w kierunku odnawianego Placu Litewskiego. Półmetek uczestnicy przekroczą na al. Spółdzielczości Pracy. Słynny 35. kilometr wypadnie w al. Jana Pawła II. Meta zlokalizowana będzie na Placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur. Ostatnie metry prowadzić będą przez gmach centrum.

Trasa Biegu Koziołka na 10 km pokrywa się z pierwszymi kilometrami maratonu.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Po drodze z Unią Europejską”. Uczestnicy maratonu oraz towarzyszącej „dychy”, mijać na trasie będą wyróżnione inwestycje dofinansowane ze środków unijnych. Wśród 20 lokalizacji znajdują się m.in. rewaloryzacja Ogrodu Saskiego w Lublinie, budowa Stadionu Miejskiego czy też przebudowa al. Racławickich.

Maraton Lubelski ma być świętem każdego biegacza, niezależnie od wieku i sportowych możliwości. Dla osób, które chcą spędzić czas w familijnym gronie przygotowano Wielki Bieg Rodzinny na symbolicznym dystansie 421m. Trasa biegu zostanie poprowadzona wokół budynku Centrum Spotkania Kultur ze startem na ul. A Grottgera i metą w tym samym miejscu, w którym finiszują uczestnicy 2. Biegu Koziołka i 5. Maratonu Lubelskiego.

Udział w Biegu Rodzinnym jest bezpłatny. Wcześniej trzeba jednak się zgłosić elektronicznie czy też w biurze zawodów. Limit wynosi 800 osób. Dodatkowo w Ogrodzie Saskim rozegrane zostaną też biegi dla dzieci urodzonych w latach 2002-2011. Wszystko odbędzie się w ramach akcji „Mam nawyki, mam wyniki".

Organizatorzy spodziewają się, że w rywalizacji weźmie udział blisko 700 maratończyków (350 osób zgłoszonych w jest w biegu na 10 km - red). Na uczestników czekają medale oraz pamiątkowe koszulki, które nawiązywać mają swoim logiem do pierwsze edycji maratonu. Organizatorzy podkreślają, że jest to powrót do korzeni.

W zeszłym roku w Lublinie wygrał Rafał Czarnecki z wynikiem 2:36:01. Wśród pań - Magda Kłoda z rezultatem 3:22:55. W biegu na 10 km najlepsi okazali się Kamil Młynarz z czasem 35:45, oraz Białorusinka Alend Szumik - 40:47.

5. Maraton Lubelski rozegrany zostanie 7 maja. Start o godzinie 9. Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „ Najlepszy Maratończyk”. Finał rywalizacji odbędzie się w Krynicy Zdroju w dniach od 8 do 10 września. Szczegóły cyklu – poniżej.

5. Maraton Lubelski w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: