"Pała z taktyki! Przed Krynicą nie mogę powtórzyć tego błędu!" Rafał Czarnecki, najlepszy Polak 18. Wtórpol Półmaratonu


Opublikowane w ndz., 19/08/2018 - 17:55

– Należy mi się pała z taktyki, jestem bardzo niezadowolony z tego, jak pobiegłem – powiedział Rafał Czarnecki na mecie 18. Wtórpol Półmaratonu w Skarżysku-Kamiennej. Nie, nie złościł się na to, że nie wygrał czy że zajął „dopiero” piąte miejsce za Kenijczykiem i trzema Ukraińcami. Biegacz ze świętokrzyskiego Bliżyna „wkurzał” się na siebie, że... pobiegł zbyt szybko!

– Tak się nie robi kilka dni po maratonie – perorował triumfator środowego 24. Orlen Maratonu Solidarności w Gdańsku. – Miałem pobiec spokojnie, na rozbieganie po maratonie i tak nawet zacząłem. A potem nagle bezsensownie zacząłem się ścigać, bo pojawiła się szansa na czołowe miejsce. Eeech – westchnął Czarnecki – zostały 3 tygodnie do Krynicy i nie będę już nigdzie startował, żeby znów nie palnąć podobnego błędu. Tylko odpoczynek, regeneracja i kilka szybkich treningów, bo na 9. TAURON Festiwalu Biegowym chcę powalczyć o jak najlepszy wynik w Koral Maratonie – deklaruje.

Rafał Czarnecki startuje w Koral Maratonie corocznie, nieprzerwanie od 2012 r. i marzy o powtórzeniu triumfu sprzed 2 lat (dwukrotnie był w tym biegu także drugi). – Z Kenijczykami ciężko walczyć o zwycięstwo – mówi – ale akurat maraton w Krynicy jest bardzo pofałdowany, ma niełatwą trasę. I to jest dla mnie plus.

Rafał Czarnecki rywalizuje także o nagrody w Lidze Festiwalu Biegów, w klasyfikacji „Najlepszy Maratończyk”. Liga to ogólnopolska seria partnerskich imprez Festiwalu Biegowego w Krynicy, a kategoria, w której walczy 39-letni zawodnik z Bliżyna, grupuje biegi na dystansach półmaratońskim (21,097 km) i maratońskim (42,195 km). 18. Wtórpol Półmaraton w Skarżysku-Kamiennej był ostatnim w tej klasyfikacji, przed nami jeszcze tylko 3. Bieg po Oddech na 5 km w Zakopanem, z którego punkty liczą się dla „Najlepszych Biegaczy 5-10-15”.

Wyniki wszystkich trzech klasyfikacji Ligi Festiwalu Biegów (jest jeszcze „Najlepszy Góral”) zostaną ogłoszone tradycyjnie podczas wrześniowego święta biegania w Krynicy-Zdroju. 9. TAURON Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 7-9 września 2018 r.

A wracając do Skarżyska... Organizatorzy Półmaratonu jak zwykle zaprosili do siebie plejadę gwiazd polskiego sportu.

Był stały gość – mistrz olimpijski w skoku wzwyż Jacek Wszoła, byli doskonali niegdyś biegacze: najlepsze polskie maratonki w historii Małgorzata Sobańska i Wanda Panfil oraz znakomici na królewskim dystansie Jan Huruk i Wiesław Perszke.

Cała czwórka wystartowała w towarzyszącej pólmaratonowi Wtórpol Dysze, pomagała jako pacemakerzy, a uczestnicy imprezy w Skarżysku nie odstępowali wielkich na krok. Takiej okazji do zdobycia autografu czy wspólnego zdjęcia nie można było przegapić!

Wyniki: 

Mężczyźni

1. Hillary Kimaiyo (Kenia) – 1:06:51 godz.
2. Mykoła Juchimczuk (Ukraina) – 1:07:25
3. Bohdan-Iwan Horodyski (Ukraina) – 1:12:26
...
5. Rafał Czarnecki (Polska) – 1:16:49

Kobiety

1. Agnes Chebet (Kenia) – 1:16:50
2. Walentyna Kiliarska (Ukraina) – 1:21:08
3. Karolina Waśniewska (Polska) – 1:24:52

Pełne wyniki: TUTAJ

18. Wtórpol Półmaraton w Skarżysku-Kamiennej ukończyło 256 biegaczy.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce