Pełnoletni Półmaraton Hajnowski. Zawalcz o punkty Ligi Festiwalu Biegowego


Opublikowane w czw., 17/05/2018 - 10:08

W sobotę 19 maja na trasie Białowieża – Hajnówka pobiegnie ponad 300 zawodników. 17 z 21 kilometrów trasy prowadzi przez Puszczę Białowieską, jedyny w Polsce obiekt przyrodniczy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Organizatorzy jak co roku zadbają o bezpieczeństwo uczestników biegu.

- Przygotowaliśmy imienne numery i oryginalne, jak zawsze wykonane z drewna, medale. Najlepsi otrzymają rzeźby żubra. Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe. A po części sportowej w Ośrodku Jagielońskie odbędzie się impreza integracyjna.

Degustacja potraw regionalnych, pieczonego dzika, kiełbasek z ogniska. Będzie można potańczyć przy szybkich polskich i białoruskich rytmach. Najmłodsi będą mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni. I tak do godziny 22,o której do puszczy powróci cisza.

Najważniejsze informacje dotyczące przebiegu imprezy:

  • Biuro zawodów będzie czynne w piątek 18 maja w godzinach 15.00 – 21.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego, przy ulicy Parkowej (w miejscu startu honorowego i mety). Przy odbiorze pakietu startowego należy bezwzględnie okazać dowód osobisty! Bardzo prosimy Hajnowian o odbieranie pakietów właśnie w piątek. Zgłaszający się zawodnicy, oprócz odebrania pakietu, będą mogli skorzystać z bufetu kawowego.
  • Każdy pakiet zawiera: imienny numer startowy, do wyboru koszulka lub ręcznik sportowy, czujnik do pomiaru czasu, bon na obiad, prysznic, biesiadę, godzinna wejściówka do Parku Wodnego, worek na odzież, napój izotoniczny oraz regionalna niespodzianka.
  • Wydawanie pakietów startowych odbywać się będzie również w sobotę dnia 19 maja w Amfiteatrze Miejskim w godz. od 8.00 – 9.30
  • Parking dla uczestników będzie dostępny na placu Urzędu Miasta Hajnówka przy ulicy Zina 1 oraz wzdłuż ulicy Parkowej. Wszelkich informacji udzielać będą służby techniczne organizatora, oznakowane w sposób widoczny identyfikatorami.
  • Półmaraton Hajnowski wchodzi w skład Ligi Festiwalu Biegowego. Uczestnicy zdobędą punkty do klasyfikacji „Najlepszy maratończyk”. Finałowe biegi cyklu odbędą się we wrześniu podczas 9. Festiwalu Biegowego.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce