Piastowski Bieg po Oddech – nowość w Lidze Festiwalu Biegowego

 

Piastowski Bieg po Oddech – nowość w Lidze Festiwalu Biegowego


Opublikowane w wt., 19/03/2019 - 10:49

Już 19 maja amatorzy biegania i ludzie dobrej woli spotkają się na starcie 1. Piastowskiego Biegu po Oddech w Wołowicach. To tegoroczna nowość Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy biegacz 5-10-15”. Już można się zapisywać. 

Dla biegaczy przygotowane zostaną dwa atrakcyjne dystanse – 6 i 12 km (dłuższy dystans zaliczany będzie do LFB) i trasa, wyznaczona na terenie pięknie położonej podkrakowskiej gminy Czernichów. Uczestnicy będą mogli nie tylko zmierzyć się w sportowym wyzwaniu i zdobywać punkty LFB, ale przede wszystkim wesprzeć najbardziej potrzebujących. Każdy zakupiony pakiet startowy jest cegiełką na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

1. Piastowski Bieg po Oddech promuje zdrowy tryb życia i sport jako formę rehabilitacji chorych, a także jest sposobem na zbudowanie większej świadomości mukowiscydozy w społeczeństwie. Jest też przykładem solidarności i bezpośredniego zaangażowania grupy rodziców podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, którzy postanowili aktywnie wesprzeć działalność Stowarzyszenia. I Piastowski Bieg po Oddech jest pierwszym biegiem córką,odbywającej się co roku na początku września w Zakopanem, sztandarowej imprezy organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, jaką jest Bieg po Oddech.

Głównymi organizatorami majowej imprezy jest Klub Sportowy Piast Wołowice oraz Gmina Czernichów. – Po długich rozmowach, widząc ogromne zaangażowanie rodziców postanowiliśmy nawiązać współpracę z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą – mówi Robert Jaros- radny i działacz LKS Piast Wołowice -Uczestnictwo w biegu to nie tylko okazja do tego, żeby się poruszać, to także bezpośrednie wsparcie dla chorych na mukowiscydozę.

– Mukowiscydoza to choroba genetyczna, która wyniszcza cały organizm – mówi Krzysztof Duda, tata dziesięcioletniego Michała. – Podczas wydarzenia w Wołowicach, będzie można dowiedzieć się czym jest ta choroba, jak walczymy z nią każdego dnia i w jaki sposób można pomóc naszym najbliższym.

Zapisy na 1. Piastowski Bieg po Oddech są już dostępne za pośrednictwem strony www.piastowskibieg.ptwm.org.pl. Każdy uczestnik biegu otrzyma koszulkę, pamiątkowy medal i poczęstunek. W miasteczku biegowym odbędzie się dla wszystkich rodzinny piknik z energetyczną zumbą i strefą zabaw dla dzieci. Dochód z imprezy będzie w całości przekazany dla Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i przeznaczony na potrzeby podopiecznych.

Zapraszamy do Wołowic i do Krynicy-Zdroju!

Piastowski Bieg po Oddech w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce