Pierwsi wystartowali najmłodsi biegacze


Opublikowane w ndz., 07/10/2012 - 10:34

Jest Festiwal dla dorosłych ( półmaraton), jest i dla dzieci. Głośniejszy i bardziej kolorowy. Młodych sportowców nie przestraszyła nawet aura, w Rzeszowie od rana padał deszcz, a śliski bruk rynku rzeszowskiego Starego Miasta niepokoił opiekunów i nauczycieli.  Na starcie dziewięciu biegów  dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 1200 uczniów z kilkudziesięciu podkarpackich szkół. Pierwsze biegi ruszyły już o godzinie 9 rano. Rywalizacja  była zacięta, co szczególnie było widać przy sprinterskich finiszach na rynku, gdzie usytuowana była meta zawodów.


 

Dla wielu najmłodszych uczestników  udział w rzeszowskich biegach był pierwszym w życiu startem w profesjonalnych zawodach. Niektóre traktowały to jedynie jako dobrą zabawę, ale były też takie, dla których liczył się dobry wynik.- Chciałem być najlepszy, w tym roku już wygrałem na dwóch zawodach szkolnych  ? mówił na mecie zwycięzca biegu, w którym startowali uczniowie szkół podstawowych.

- Biegam przede wszystkim na zajęciach sportowych w szkole, bardziej lubię dystanse sprinterskie, ale w tych dłuższych biegach też sobie radzę ? przyznał Oskar uczeń drugiej klasy XI Gimnazjum w Rzeszowie, który wygrał swój bieg.

- Trasa była fajna, choć bruk był śliski i musiałam być bardzo ostrożna ? relacjonowała 12 letnia Magda z Rzeszowa.

.Biegi mocno przeżywali nie tylko młodzi sportowcy, ale również ich szkolni opiekunowie, którzy ustawili się na rynku, żeby dopingować finiszujących podopiecznych.- Takie imprezy to super sprawa i wielka promocja zdrowia i sportu, choć pogoda nam trochę nie dopisała ? mówi Pan Bartłomiej, nauczyciel w szkole podstawowej, który trasę przebiegł wraz ze swoimi podopiecznymi. Pan Bartłomiej sam organizuje zawody dla dzieci, w tym m.in. siedmiokilometrowy bieg przełajowy w podrzeszowskim Chmielniku.

Organizatorem Festiwalu Biegów w Rzeszowie jest Instytut Studiów Wschodnich, twórca Festiwalu Biegów i Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój.

ŁC

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"602","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"320","typeof":"foaf:Image","width":"480"}}]]

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"603","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"320","typeof":"foaf:Image","width":"480"}}]]

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce