Pobiegną dla "mukoludków". 4 Bieg po Oddech w Zakopanem


Opublikowane w wt., 05/02/2019 - 09:45

W niedzielę 1 września w Zakopanem odbędzie się 4. Bieg po Oddech, organizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Całkowity dochód z charytatywnego biegu (opłaty startowe i dodatkowe, dobrowolne wpłaty) zostanie przeznaczony na wsparcie osób cierpiących na tę genetyczną chorobę, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i wsparcie w zakupie leków.

Drugim celem imprezy, w której rok rocznie biorą udział nie tylko chorzy, jest budowanie świadomości i wiedzy o mukowiscydozie w społeczeństwie. Do Zakopanego zjeżdżają biegacze z całej Polski, a zawsze udział bierze w nim polska „królowa nart” Justyna Kowalczyk, która jest Ambasadorką PTWM i od lat aktywnie wspiera chorych na mukowiscydozę.

– Tak układam mój kalendarz, żeby pierwsza niedziela września, dopóki bieg istnieje, była zarezerwowana dla mukoludków” – powiedziała nam mistrzyni olimpijska po ubiegłorocznej imprezie w Zakopanem. – A myślę, że będzie istniał długo, bo widzę, że impreza pięknie się rozwija. Bardzo się cieszę, że wśród biegnących widzę coraz więcej mukoludków, sport i aktywność fizyczna bardzo pomagają w leczeniu tej choroby – dodała Justyna Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk z mukoludkami. Za nami 3. Bieg po Oddech w Zakopanem

4 Bieg po Oddech ulicami Zakopanego na dystansie 5 kilometrów rozpocznie się o godzinie 10:00. Zawodnicy wystartują z Parku Miejskiego, pobiegną przez Plac  Niepodległości, ulicami Grunwaldzką, Makuszyńskiego, Piłsudskiego, Czecha, Żeromskiego, Sabały i z powrotem od Piłsudskiego do Parku. W imprezie weźmie udział 800-900 osób.

"Bieganie uratowało mi życie". Jerzy Wasilkowski, maratończyk chory na mukowiscydozę

W trakcie i po biegu, w Parku Miejskim odbędzie się Rodzinny Piknik, podczas którego m. in. dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i konkursach oraz  odwiedzić stoiska partnerów i sponsorów biegu.

Zapisy na 4. Bieg po Oddech rozpoczną się w piątek 8 lutego.

Bieg po Oddech będzie ostatnią, przed 10. TAURON Festiwalem Biegowym, imprezą należącą do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Rozstrzygnięcie ligowej rywalizacji nastąpi tydzień później w Krynicy.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce