Półmaraton Marzanny – najlepszy na wiosnę, z gwarantowaną pogodą! Wyjątkowe medale!

 

Półmaraton Marzanny – najlepszy na wiosnę, z gwarantowaną pogodą! Wyjątkowe medale!


Opublikowane w wt., 05/03/2019 - 08:40

Krakowski Półmaraton Marzanny to wiosenny klasyk i dla wielu biegaczy obowiązkowy punkt w kalendarzu biegowym, od którego rozpoczynają sezon. Trudno dziwić, bo to bieg, który ma do zaoferowania bardzo wiele: piękną trasę w zabytkowym Krakowie, ciekawą oprawę, dogodny termin i charytatywny cel. W tym roku nie zabraknie żadnej z tych cech. A to nie koniec atrakcji!

– W tym roku zaskoczymy biegaczy medalem i na pewno pogodą. Marzanna jest przesunięta o tydzień i na 99% w tym dniu będzie 20 stopni. To już załatwione u góry – zapewnia z uśmiechem Paweł Żyła.

– Projekt medalu został dobrze przyjęty przez biegaczy. Na odwrocie będą dzielnice Krakowa, teraz próbujemy zmontować to tak, żeby na każdym medalu znalazło się miejsca na nazwisko zawodnika i uzyskany czas. A całość to projekt trzyletni. Zaczynamy w 2019, kolejne części będą w 2020 i 2021 roku. Dla półmaratonu i dziesiątki. Medale będą podpisywane dystansami, ale złożą się w całość, jeśli ktoś z jakiegoś powodu pobiegnie w jednym roku półmaraton a w drugim Bieg z Dystansem dla Małych Serc lub odwrotnie – wyjaśnia organizator.

To dobra wiadomość dla początkujących biegaczy, którzy w tym roku chcą spróbować swoich sił w ulicznej dziesiątce a na przykład za rok zadebiutować w półmaratonie. Ich medale też utworzą całość.

Trasa biegu pozostaje niezmienna.

– Marzanna to bieg, który zbiera pieniążki na Fundację Schola Cordis i im więcej zaoszczędzimy na organizacji, tym bardziej pomożemy małym serduszkom. Moglibyśmy poprowadzić trasę przez Rynek, ale to kosztuje naprawdę sporo. Musielibyśmy na sztywno wygrodzić trasę od ul. Floriańskiej do Wawelu, czyli około 3 km a to ogromny koszt. Jeśli dzięki rezygnacji z tego uda się uratować chociaż jednego malucha, to będzie to nasz wspólny sukces. Myślę, że biegacze to rozumieją – wyjaśnia Żyła.

16. Krakowski Półmaraton Marzanny odbędzie się 24 marca. Wystartuje o godzinie 11:00 na krakowskich Błoniach. Towarzyszący mu 4. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla małych serc” ruszy natomiast tradycyjnie z bulwarów wiślanych, dokąd zawodników przewiozą autobusy. Meta obu biegów będzie zlokalizowana na błoniach. Limity czasu to 3 godziny dla półmaratonu i 1,5 godziny dla dziesiątki. Zapisy internetowe będą czynne do 17.03.

Dlaczego warto wystartować akurat w Krakowie?

– Półmaraton Marzanny jest idealnym sprawdzianem dla właściwie wszystkich wiosennych maratonów w Polsce. Jeśli otwierać sezon, to w Krakowie na rozsądnie płaskiej trasie, w cudownej atmosferze – zachęca Paweł Żyła. – Do zobaczenia na mecie!

16. Krakowski Półmaraton Marzanny jest zaliczany do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy maratończyk”. Finał cyklu we wrześniu w Krynicy-Zdroju podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego. Więcej w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce