Półmaraton Marzanny przyjmuje zgłoszenia


Opublikowane w śr., 16/10/2019 - 15:21

Chociaż za oknem złota polska jesień, to pora myśleć już o wiośnie. Wystartowały zapisy do 17. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny „Dla małych serc". Impreza zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Maratończyk.”

Blisko pięć miesięcy zostało do półmaratonu, którym w stolicy Małopolski tradycyjnie żegnamy zimę. Ale kalendarz biegów rządzi się swoimi prawami i organizatorzy już teraz uruchomili zapisy.

– Chcemy dać znać biegaczom, żeby już teraz otworzyli kalendarze i zastanowili się gdzie chcą pobiec 22 marca. Nasze zapisy to taka nasza sugestia. Mają też czas, żeby się przygotować – mówi Ryszard Machlowski z Krakowskiego Klubu Biegacza „Dystans”, dyrektor Półmaratonu Marzanny.

– Wcześniejsze zapisy ułatwią nam też wiele spraw logistycznych. Wiemy, jakie jest zainteresowanie i możemy się zajmować innymi kwestiami, np. organizacją ruchu – dodaje organizator.

Elektroniczne zgłoszenia przyjmowane będą do 15 marca. Jest także możliwość zapisania się w biurze zawodów. Warto się spieszyć ze zgłoszenie, bo im wcześniej zdecydujemy się na start tym mniej zapłacimy. Dla pierwszych 1500 uczestników opłata startowa wynosi 55 zł w półmaratonie i 40 zł w biegu na 10 km. Później próg wzrasta do 4000 uczestników i powyżej tej liczby. W ostatnim progu opłata to odpowiednio 90 i 50 zł.

Na zniżkę w wysokości 10 procent mogą liczyć wszyscy uczestnicy 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego (KKB Dystans jest partnerem ZiS), którzy zdecydują się na start do 18 października. Na taki sam upust mogą także liczyć grupy liczące minimum 10 osób.

Tradycyjnie start i meta półmaratonu znajdować się będą na krakowskich Błoniach. Uczestnicy pobiegną w okolicach Wawelu i połączą oba brzegi Wisły. Uczestnicy Biegu z Dystansem „Dla małych serc” na 10 km wystartują z Bulwarów Wiślanych.

– Trasy biegów nie uległy zmianie. Wielu uczestników lubi biegać po tej trasie, dlatego nie chcieliśmy jej zmieniać – dodaje Ryszard Machlowski.

Od kilku lat wiosenny półmaraton w Krakowie cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W tegorocznych zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba 3633 osób. W tym roku limit ustalono na 3900 osób.

Zwycięzcami ostatniej edycji zostali Mateusz Mrówka (1:09:47) oraz Beata Lupa (1:15:45), która teraz ma przed sobą maratoński debiut w Poznaniu. Kto wygra kolejną edycję?

17. Krakowski Półmaraton Marzanny wystartuje 22 marca 2020 roku. Impreza ma wymiar charytatywny, zebrane fundusze zostaną przekazane na potrzeby Fundacji „Schola Cordis” - wspierającej dziecięcą kardiochirurgię.

Uczestnicy powalczą o punty Ligi Festiwalu Biegowego w kat. „Najlepszy Maratończyk”. Finał cyklu odbędzie się w dniach 11-13 września w Krynicy-Zdroju podczas 11. TAURON Festiwalu Biegowego.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce