Rekordowy 13. Bieg Trzech Kopców! Grycko i Broniatowska bronią tytułów! [WYNIKI]

Opublikowane w ndz., 29/09/2019 - 13:45

Aż 2978 osób ukończyło 13. Bieg Trzech Kopców – jedyny bieg górski rozgrywany w centrum dużego miasta w Polsce. To rekordowa frekwencja w historii imprezy!

Sportowo zmagania na 13-kilometrowej trasie ze 160m przewyższenia, ze startem na Kopcu Krakusa i metą pod Kopcem Piłsudskiego, a przede wszystkim z mocną stawką – jak na międzynarodowe otwarte mistrzostwa Krakowa w biegu górskim przystało – zdominowali Tomasz Grycko i Katarzyna Broniatowska, a więc ubiegłoroczni zwycięzcy. To pierwsza taka sytuacja w trwającej od 2007 roku historii imprezy.

Biegacz z odległego Władysławowa, aktualny wicemistrz Polski na 10 000 m i w półmaratonie spędził na trasie nieco ponad 43 minuty (43:24).

Grycko wyprzedził faworytów gospodarzy - Adama Czerwińskiego (44:16) i Andrzeja Lachowskiego (46:09). Tuż za podium finiszował kolejny krakowianin, były maratończyk a dziś trener Radosław Kłeczek (47:28).

W rywalizacji kobiet doszło do ciekawego pojedynku reprezentantki kraju w biegach długich Katarzyny Broniatowskiej z reprezentantką Polski w biegach górskich - Martyną Kantor. Wygrała ta pierwsza, z rezultatem 49:16. Nad rywalką z Buff Team Poland wypracowała 40 sekund przewagi.

Podium dopełniła Magdalena Nabielec (51:27).

Szóste miejsce wywalczyła kolejna specjalistka od biegania w górach, mocno zapracowana ostatnio - m.in. wygrana w Biegu 7 Dolin 35 km w Krynicy - Natalia Tomasiak (ponad 5 minut straty do zwyciężczyni).

Najstarszym zawodnikiem, który zameldował się na mecie był 90-letni stały bywalec krakowskich imprez biegowych Jan Stachow.

Pełne wyniki: TUTAJ

Zwycięzcy zarobili po 4 000 zł.

Rekord frekwencji cieszy organizatorów – rok temu finiszowało 2 497 zawodników, jakkolwiek uczestników mogło być jeszcze więcej. Dość powiedzieć, że komplet 3500 pakietów startowych rozszedł się w niecałe 6 godzin. Numery odebrało 3 242 osoby, wystartowało 2 975 osób.

13. Bieg Trzech Kopców zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. Uczestnicy zdobywali punkty w klasyfikacji „Najlepszy góral”. Finałowe biegi cyklu odbędą się podczas 11. TAURON Festiwalu BIegowego (11-13.09.2020). Zapisy na tę imprezę już trwają.