Rekordowy 34. Memoriał im. Winanda Osińskiego! [ZDJĘCIA]

Rekordowy 34. Memoriał im. Winanda Osińskiego! [ZDJĘCIA]34. Memoriał im. Winanda Osińskiego przeszedł do historii. Mimo kapryśnej aury po raz kolejny ustanowionych zostało kilka rekordów, w tym ten najważniejszy – liczby zawodników!. 

Na starcie stanęło 755 uczestników, co oznacza, że w stosunku do ubiegłych lat pierwszy raz w historii naszego biegu „pękła” liczba zarówno 600, jak i 700 biegaczy! - cieszy się Przemysław Pasieczny z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku.

Zanim jednak na starcie stanęli dorośli, od samego rana na płycie głównej Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa, a także sąsiedniej ulicy Mickiewicza rywalizowały dzieci i młodzież. Szczególnie tłoczno było w najmłodszych kategoriach oraz w biegu dzieci z rodzicami. W tym drugim – tuż przed startem biegu głównego – udział wzięło blisko 280 par, co również jest rekordem. 

Zwycięzcą w najdłuższej kategorii został ROGIEWICZ GAndrzej, a w kategorii kobiet - KRAUTSOVA Olga Po zakończeniu uhonorowani zostali wszyscy medaliści w różnorakich kategoriach, którzy następnie wzięli udział w losowaniu nagród. Wcześniej szansę wylosowania cennych nagród mieli także uczestnicy biegów młodzieżowych.

- Dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom i wolontariuszom za pomoc w organizacji Memoriału. Bez wkładu finansowego i osobowego organizacja rozrastającej się z każdym rokiem imprezy byłaby niemożliwa - podkreśla organizator.

34. Memoriał im. Winanda Osińskiego i bieg główny na 10 km zaliczane są do Ligi Festiwalu BIegowego w kat. "Najlepszy biegacz 5-10-15". Szczegóły cyklu - poniżej.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się: