Rekordowy X Międzynarodowy Bieg Skawiński


Opublikowane w pon., 14/05/2012 - 12:08

Padł kolejny rekord uczestników X Międzynarodowego Biegu Skawińskiego, który jednocześnie był drugim w miniony weekend wydarzeniem sportowym z cyklu Festiwalu Biegów. Ponad 1000 zawodników i zawodniczek uczestniczyło w biegu na atestowanej trasie długościn 10 km. Bardzo licznie obsadzone były również biegi najmłodszych. Zwycięzcą Biegu Głównego okazał się Henryk Szost, aktualny rekordzista Polski w maratonie, który w Skawinie również pobił rekord tyle, że Biegu Skawińskiego czasem ? 29:13.  

Znakomicie spisał się ambasador Festiwalu Biegowego ? Jakub Burghardt, który uplasował się na drugiej pozycji pokonując ubiegłorocznego medalistę Mistrzostw Polski w maratonie ? Artura Kerna oraz bardzo silną i liczną grupę biegaczy z Ukrainy.  Wśród kobiet zwyciężyła Lilia Fiskowicz ? Mołdawianka reprezentująca LKS Rudnik z czasem 33:37.

- Cieszy rekordowa frekwencja biegu oraz szeroka grupa osób, które dziś startował w Biegu Skawińskim a we wrześniu chcą przyjechać do Krynicy Zdrój na Festiwal Biegowy ? powiedział  na mecie ambasador Festiwalu Biegowego Jakub Burghardt.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce