Startują zapisy do 29. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie


Opublikowane w wt., 26/03/2019 - 21:10

W nocy z piątku na sobotę, tuż po północy, wystartują zapisy do 29. Biegu Konstytucji 3 Maja w stolicy. Impreza rozpocznie kolejny sezon Warszawskiej Triady Biegowej; na uczestników cyklu czekać mają medale, z których jak z puzzli, da się coś ułożyć. Co? To na razie pozostaje tajemnicą.

Zanim 8 tys. biegaczy ruszy ulicami stolicy wiwatując z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wcześniej wezmą udział w małych zawodach po pakiet startowy. Warto się spieszyć, by nie czuć potem zawodu. Mimo długiego majowego weekendu impreza cieszy się rosnącym zainteresowaniem stołecznych - i nie tylko - biegaczy. Rok temu na mecie zameldowała się rekordowa liczba 5 271 osób. Teraz może być jeszcze lepiej, bo limit został podniesiony o tysiąc osób.

Przez pierwsze trzy dni rejestracji opłata startowa będzie wynosić 50 zł. Później kwota ta wzrośnie nieznacznie, bo do 60 zł. Jest też możliwość zamówienia pakietu kurierem do domu. W celu rejestracji trzeba posiadać konto na profilu organizatora: TUTAJ.

- Zobaczymy jak szybko wyczerpie się pula pakietów. W trzy dni? Dużo zależy do motywacji naszych uczestników. Z drugiej strony późniejsza cena pakiety jest tylko nieznacznie wyższa od tej wyjściowej. Nasze doświadczenia z poprzednich biegów wskazują, że najwięcej uczestników zgłasza się właśnie w czasie pierwszych trzech dni zapisów. W zeszłym roku na Bieg Niepodległości większość pakietów rozeszła się od soboty do połowy środy, a liczba miejsc była wtedy zdecydowanie większa (20 tys. osób -red) – przypomina Karol Adamaszek, kierownik działu marketingu i organizacji imprez Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”. Zachęca, by nie czekać ze zgłoszeniem.

– Impulsem do udziału w naszym biegu powinien być choćby medal. Wszyscy, którzy pobiegną w w tym roku w całej Warszawskiej Triadzie Biegowej otrzymają na mecie krążki, z których będzie można stworzyć jeden większy, w unikatowej formie – zapowiada organizator, wspominając nieco tajemniczo o niespodziance dla biegaczy.

W tym roku 3 maja w Warszawie będą się odbywać uroczystości z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do NATO i 15-lecia członkostwa w Unii Europejskiej. Można już odetchnąć z ulgą, bo planowana defilada wojskowa nie weszła w paradę organizatorom biegu. Trasa stołecznego biegu prowadząca wokół Łazienek Królewskich pozostaje bez zmian. Uczestnicy ruszą z Alei Tomasza Hopfera, a finiszować będę przy ul. Rozbrat.

– Wymieniliśmy się informacjami z osobami, które organizują defiladę i nie ma sytuacji, w której będziemy sobie wzajemnie przeszkadzać. Warto więc wystartować, a później udać się i podziwiać paradę – zachęca Karol Adamaszek.

29. Bieg Konsytuacji 3 Maja wystartuje o godzinie 11:00. Pół godziny wcześniej na dystansie 700 metrów pobiegną najmłodsi.

Impreza na głównym dystansie zaliczana jest do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Finał zmagań odbędzie podczas 10. TAURON Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju w dniach 6-9 września.

Zapraszamy do Warszawy i Krynicy-Zdroju!

RZ


Polecamy również:


Podziel się: