Super pogoda, od razu sypnęły się życiówki! 8. Bieg III Wież w Prusicach

Opublikowane w śr., 27/06/2018 - 14:56

Pierwszy raz w 8-letniej historii Biegu III Wież uczestnicy nie mogli narzekać na pogodę. Tak się jakoś do tej pory składało, że zawody w Prusicach koło podwrocławskiej Trzebnicy za każdym razie odbywały się w upale i wysokiej wilgotności.

W niedzielę pogoda była wreszcie do biegania! Od razu zatem na 10-kilometrowej, atestowanej trasie, posypały się „życiówki”.

8. Bieg III Wież, należący do Ligi Festiwalu Biegów  w kategorii „Najlepszy Biegacz 5-10-15”, ukończyło 383 biegaczy. Na mecie na każdego czekał piękny medal w kolorze złotym, wszyscy wzięli też udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, wśród których były vouchery na start w 9. Festiwalu Biegowym, ufundowane przez organizatora imprezy w Krynicy-Zdroju, Fundację „Festiwal Biegów”.

LIGA FESTIWALU BIEGÓW - TERMINARZ, REGULAMIN, NAGRODY

Bieg III Wież, bo trasa przebiega w cieniu trzech prusickich wież, dwóch kościelnych i ratuszowej. Najszybsi okazali się na niej zawodnicy miejscowego Athletics Teamu Prusice. Z czasem 34:28 pierwszy na mecie zameldował się Damian Jarecki, a tuż za nim finiszował Tomasz Kozłowicz. Trzeci był Michał Przerwa z Ostrowa Wielkopolskiego.

Wśród Pań szans rywalkom nie dała Anna Zajączkowska z Siechnic, wygrywając w Prusicach po raz drugi z rzędu. Dopiero ponad 3 minuty po niej przybiegła na metę Nina Nepasziwska, a ponad 4 - Patrycja Kasztelan.

Starterem biegu był burmistrz Prusic Igor Bandrowicz, który chwilę po oddaniu strzału sam ruszył na trasę i ukończył 10 km w czasie 59:23 min.  Metę osiągnęły także osoby, które z Biegiem III Wież są od początku i ukończyły jego wszystkie 8 odsłon: Anna i Andrzej Hazubscy, Ireneusz Jarecki oraz Przemysław Burchacki.