Święto Biegania w Rzeszowie


Opublikowane w ndz., 07/10/2012 - 08:30

Centrum Rzeszowa opanują dziś lekkoatleci - amatorzy i zawodowcy, dzieci i starsi -  uczestnicy Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego. W programie zaplanowano cztery biegi, występy artystyczne i wiele innych atrakcji.

 

Rzeszowskie zawody odbędą się w ramach Festiwalu Biegów Forum Ekonomicznego, jednej z największych imprez sportowych w Polsce. Na przestrzeni roku organizowanych jest ponad 30 biegów w całym kraju. Finałem Festiwalu Biegów jest Festiwal Biegowy, organizowany od trzech lat po Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju. W 2013 roku w Krynicy, oprócz IV Festiwalu Biegowego, odbędą się także Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w stylu anglosaskim.

W półmaratonie głównym biegu festiwalowym w Rzeszowie będzie uczestniczyć ponad 300 zawodników.  Start i meta znajdować się będą w rynku Starego Miasta, trasa biegu prowadzić będzie ulicami: 3 Maja, Dąbrowskiego, Powstańców Warszawskich, Krzyżanowskiego, Kopisto, Szopena, Targową i Sobieskiego. Wszyscy zarejestrowani zawodnicy, otrzymają koszulki, na mecie zaś mają zagwarantowany pamiątkowy medal.

Zawodnicy biegu na pięć  kilometrów początkowo będą biegli tą samą trasą co uczestnicy półmaratonu, następnie do końca ulicą 3 maja, Szopena, Targową i Sobieskiego.

Wcześniej, bo już o godzinie 9 rano na rzeszowskim rynku stawią się najmłodsi adepci biegania. W biegach na jeden kilometr wystartuje ponad 1000 dzieci z rzeszowskich i podkarpackich szkół. - Naprawdę warto przyjść, zobaczyć, wystartować a nawet tylko pokibicować. Najlepsi półmaratończycy otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe ? mówi Zygmunt Berdyczowski pomysłodawca Festiwalu Biegów i Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy- Zdroju pieniężne i rzeczowe.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy Festiwalu proponują także inne atrakcje. Na scenie ustawionej na rynku występować będą przedstawiciele Rzeszowskiego Domu Kultury: dzieci z filii Słocina i filii Pobitno, dorośli z filii Wilkowyja, dzieci z filii Staroniwa

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce