Triada "Zabiegaj o Pamięć" zaprasza na start!


27. Bieg Konstytucji 3 Maja inauguruje kolejną odsłonę Warszawskiej Triady Biegowej, odbywającej się pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. W skład której wchodzą jeszcze Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości.

Kilka słów o cyklu prosto od organizatora - Marcina Kuriaty ze Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Partnerem strategicznym Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” jest PKO Bank Polski.

27. Bieg Konstytucji 3 Maja

Majowa impreza będzie okazją do uczczenia na sportowo 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Pobiegniemy na dystansie 5 km. Start o godz. 11.00 przy Alei Tomasza Hopfera. Trasa będzie prowadziła Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Honene-Wrońskiego aż do mety przy ul. Rozbrat na wysokości ul. Szarej. 

Limit czasu wynosi 1 godzinę. 

Podczas zawodów odbędzie się również marsz Nordic Walking oraz „Bieg z Maskotką” na trasie ok. 700 metrów (start biegu dla dzieci o godz. 10.30).

Podczas 27. Biegu Konstytucji 3 Maja pobiegniemy dla 10-letniej Julii. Dziewczynka cierpi na chorobę genetyczną Zespół Pfeiffera (typ I) charakteryzujący się m.in. zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją twarzoczaszki. Julię czeka rekonstrukcja sklepienia czaszki (w klinice w USA), na którą zbierane są środki. 

Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Mam Serce. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Julii” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczynki. Kartki będą do odbioru w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego na Agrykoli.

źródło: PKO Bank Polski


Polecamy również:


Podziel się: