Trwają zapisy do IV biegu z cyklu Rodzinnych Biegów Górskich


Opublikowane w pon., 11/03/2013 - 11:18

IV edycja Rodzinnych Biegów Górskich odbędzie się w sobotę, 16 marca 2013 roku. Rodzinne Biegi Górskie to cykl 5 biegów, które odbywają się od listopada do kwietnia w Choszczówce. Aby zostać sklasyfikowanym w wynikach końcowych, każdy zawodnik musi wystartować w przynajmniej trzech na pięć biegów. Organizatorem Rodzinnych Biegów Górskich jest Stowarzyszenie Terapeutów. Rodzinne Biegi Górskie należą do Ligi Festiwalu Biegów w kategorii Najlepszy Góral.

Trasa głównego biegu ma długość 10 km, nie posiada atestu, została jednak wielokrotnie zmierzona za pomocą urządzeń GPS oraz wykalibrowanego koła rowerowego z licznikiem. Suma przewyższeń wynosi około 300 metrów. Trasa charakteryzuje się lekko krosowy dobiegiem, potem "górskim" odcinkiem specjalnym – przez ok. 3,5 km wielokrotne podbiegi i zbiegi z piaszczystą "pustynną" wydmą jako kulminacją, końcówka płaska i szybka. Trasa przebiega częściowo po drogach publicznych nie wyłączonych z ruchu kołowego, a częściowo po ścieżkach leśnych przylegających do ostoi zwierzyny. Trasa zostanie oznaczona za pomocą biało – czerwonej taśmy oraz strzałek kierunkowych, zostaną też postawione tabliczki z oznaczeniem kilometrów.

Start biegu dla dzieci nastąpi o godzinie 10:30. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 11.00. Start i meta obu biegów będą usytuowane w pobliżu restauracji „Dziki Zakątek” w Choszczówce (ulica Chlubna 1A).

Każdy dorosły i mały zawodnik otrzyma imienny numer startowy i komplet agrafek. Biegi będą miały obsługę medyczną. Zawodnicy zostaną ubezpieczeni w zakresie NW podczas trwania biegu. Na mecie każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, a dzieci dodatkowo upominek. Za trzy pierwsze miejsca w open w kategorii kobiet i mężczyzn przyznane zostaną puchary.
Na mecie dostępna będzie gorąca herbata i zupa. Dostępna będą  szatnie w ogrzewanym pomieszczeniu oraz toalety. Dzieciom w wieku od 2 do 8 lat organizator zapewnia zajęcia podczas biegu dorosłych, o ile wykażą gotowość do pozostania bez rodziców.
Nagrody regulaminowe oraz witrażowe medale zostały wykonane ręcznie przez dorosłe osoby z autyzmem. Wręczone zostaną na zakończenie cyklu Rodzinnych Biegów Górskich, bezpośrednio po ostatnich zawodach.

Zgłoszenia na Rodzinne Biegi Górskie będą przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej http://www.biegi-gorskie.cba.pl/. Zapisy internetowe zostaną zamknięte 4 dni przed biegiem, wówczas organizator zdecyduje, czy będzie możliwość zapisów w Biurze Zawodów przed biegiem. Informacja taka znajdzie się na stronie internetowej Rodzinnych Biegów Górskich. Opłata startowa dla osób, które zgłoszą się on-line wynosi 30 zł. Nie będzie pobierana opłata startowa za dzieci uczestniczące w imprezie.

http://www.biegi-gorskie.cba.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce