V Bieg Kazików

 

V Bieg Kazików


Opublikowane w wt., 06/03/2012 - 08:34

4 marca 2012 w Radomiu, podczas obchodów Dni Patrona Miasta - św. Kazimierza, odbył się V Bieg Kazików o Puchar Prezydenta Miasta Radomia. Dziesięciokilometrowa trasa (3 pętle) wiodła głównymi ulicami Radomia, włącznie z deptakiem i rynkiem. Piękna pogoda przyciągnęła na start biegu rekordową liczbę, 523 zawodników. Przed biegiem głównym rozegrano Bieg Dobroczynności oraz biegi dla dzieci w różnym wieku. W sumie we wszystkich biegach wystartowało niemal 1000 zawodników.

Punktualnie o godz. 13 Pan Prezydent Andrzej Kosztowniak dał sygnał do startu, który znajdował się przed Urzędem Miejskim. Tempo biegu było imponujące, o czym świadczy wynik 4 pierwszych zawodników (poniżej 30 minut). Po ostrej walce wygrał Artur Kern z Hrubieszowa - 29:18 przed Igorem Olefirrenko (Ukraina) - 29:21 i Sergiejem Okseniukiem (Ukraina) - 29:34. Na czwartej pozycji uplasował się ubiegłoroczny zwycięzca, Radosław Kłeczek z Gogolina - 29:56.Wśród pań najlepsza okazała się Ilona Baranowa (Ukraina) - 34.21 przed Izabelą Trzaskalską (AZS UMCS Lublin) 34.38 i Ewą Pająk-Brych (Częstochowa) 34.41.Poziom sportowy i organizacja zawodów zasługują na piątkę z plusem!  Organizator zawodów, prezes i trener UKS Technik Radom, Artur Błasiński zadbał o liczne atrakcje i nagrody dla uczestników, mając nadzieję że w przyszłym roku w Radomiu pobiegnie jeszcze więcej osób. Więcej informacji na radombiega.pl.

 Ambasadorzy Festiwalu Biegowego w Krynicy (od lewej): Paweł Bródka i Mariusz Michalski  poprawili swoje rekordy życiowe na 10 km podczas Biegu Kazików.

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce