V Cieszyński FORTUNA Bieg ? czyli bieg na terytorium dwóch państw


Opublikowane w pon., 18/03/2013 - 15:22
cieszynski fortuna bieg

W niedzielę 21 kwietnia 2013 r. na ulicach Cieszyna i Czeskiego Cieszyna już po raz piąty odbędzie się Cieszyński FORTUNA Bieg. Jego uczestnicy w ramach integracji społeczności dwóch przygranicznych miast, wspólnie pokonają dystans 10 km. Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Cieszyna oraz Starosta Czeskiego Cieszyna. Cieszyński FORTUNA Bieg odbywa się jednocześnie na terenie dwóch państw. Start 10 kilometrowego Biegu usytuowany jest przy stadionie miejskim na  al. Łyska. Jego trasa przebiega przez dwa mosty – niegdyś dzielące, a obecnie łączące Cieszyn i Czeski Cieszyn. Meta znajduje się na bieżni stadionu  MOSiR.  Inicjatywa cieszy się ogromną popularnością – w 2012 w biegu głównym udział wzięło ponad 500 biegaczy, o kilkadziesiąt więcej niż w latach poprzednich. W biegu młodzieżowym uczestniczyło ponad 600 osób. Ze względu na specyfikę trasy (drogowe przejścia graniczne) obowiązywać będzie limit czasu-75'.

„Cieszyński FORTUNA Bieg wyróżnia się tym, że przebiega na terytorium dwóch państw – Polski i Czech. Impreza jest doskonałą okazją do zwiedzenia Cieszyna – miasta z ponad 1200 – letnią historią”. – mówi dyrektor biegu Zbigniew Niżnikiewicz.

„Impreza cieszy się coraz większą popularnością - liczba uczestników z edycji na edycję sukcesywnie wzrasta. W 2012 roku w biegu głównym udział wzięło ponad 500 biegaczy. Od paru lat w imprezie biorą udział także zagraniczni zawodnicy”.

„Jak co rok, biegacze mogą liczyć na wyjątkowe medale – w tym roku z wizerunkiem Rotundy. Dla zwycięzców zaplanowano nagrody – poza finansowymi uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe.” – zachęca Niżnikiewicz.

Rejestracja zgłoszeń odbywa się za pośrednictwem portalu internetowego Datasport dostępnego pod adresem http://online.datasport.pl/zapisy/portal oraz za pośrednictwem stron: www.maratonypolskie.pl lub www.fortuna.bieguliczny.pl albo listownie na adres: MOSiR Cieszyn 43-400 Cieszyn Al. J. Łyska 21. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do dnia 19 kwietnia 2013 r. Opłata startowa wynosi 30 zł (brutto) za pośrednictwem płatności elektronicznych bezpośrednio po internetowej rejestracji w terminie do 19.04.2013r. Opłata startowa w biurze zawodów wynosi 40 zł (brutto) w dniu 21.04.2013 r.

http://www.fortuna.bieguliczny.pl

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce