W Rudawie bez samochodu i rekordu frekwencji, ale i tak udanie

Opublikowane w pon., 13/06/2016 - 12:47

W minioną niedzielę w pięknych okolicznościach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej ponad 760 uczestników walczyło o punkty Ligi Festiwalu Biegowego. Za nami  12. EKO Jurajski Półmaraton w Rudawie k. Krakowa.

W porównaniu do ubiegłorocznej edycji, impreza zaliczyła spadek frekwencji o blisko 200 osób. Jednak organizatorzy nie przejmują się tą statystyką. Cieszą natomiast dobre wyniki, atmosfera, atrakcyjna trasa i pogoda, która tym razem nie dała popalić biegaczom.

- Jak co roku pierwsze oceny ze strony uczestników są pozytywne. Wszystkim impreza się podobała. Frekwencja była niższa niż zakładaliśmy, jednak wiemy że były w tym dniu inne biegi. W związku z tym prawdopodobnie część osób wybrała w tym dniu inne wydarzenia. Nie było żadnych nieszczęśliwych wypadków, pogoda jak zwykle dopisała, było troszkę chłodniej i powiewał lelki wietrzyk. Uczestnicy byli z takiej pogody bardzo zadowoleni - podsumowuje Agnieszka Zawierta z biura organizacyjnego zawody.

Zwycięzcą zmagań okazał się Adam Czerwiński. Halowy mistrz Polski z 2012 i 2014 roku w biegu na 1500m uzyskał czas 1:11:41. Przypomnijmy, że reprezentant Wawelu Kraków rok temu w Rudawie zajął drugą lokatę z wynikiem 1:11:50. Zawodnik biega więc na tej trasie niemal z zegarmistrzowską precyzją.

Drugie miejsce wywalczył Łukasz Grajcar z rezultatem 1:12:46. Trzeci był Andrzej Lachowski z wynikiem 1:13:25.

Wśród pań, tak jak przed rokiem, najlepsza okazała się znana z biegów górskich  Agnieszka Cader z czasem 1:27.07. Drugie miejsce wywalczyła Justyna Adamus-Kowalska z wynikiem 1:31.57. Na podium stanęła też Austriaczka Minodora Turkonje, która finiszowała  z rezultatem 1:32.12.

Pełne wyniki - TUTAJ

Ciekawostką jest, że główną nagrodą był tym razem nie samochód osobowy, a 15 profesjonalnych rowerów marki Kellys. Uczestnikom imprezy ten pomysł najwyraźniej się spodobał, bo w forumowych i facebookowych wątkach nie brakuje ciepłych słów dla organizatórów w tym kontekście.

Półmaraton Jurajski zaliczany był do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Maratończyk”. Finał rywalizacji odbędzie się podczas 7. PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju w dniach od 9 do 11 września.