W Rzeszowie rusza nowy sezon Festiwalu Biegów!


Opublikowane w czw., 04/10/2012 - 10:19

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"566","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"375","style":"width: 123px; height: 150px; margin: 5px; float: left; ","typeof":"foaf:Image","width":"308"}}]]Zapraszamy do Rzeszowa!

III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego zakończył się dopiero 9 września, jednak biegacze nie będą mieć chwili wytchnienia. Już 7 października inauguracja nowego sezonu ? Festiwal Biegów Forum Ekonomicznego Rzeszów 2012.  

Festiwal Biegów to jedna z największych imprez sportowych w Polsce. Na przestrzeni roku organizowanych jest ponad 30 biegów w całym kraju. Finałem Festiwalu Biegów jest Festiwal Biegowy, organizowany od trzech lat po Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój. W 2013 roku w Krynicy, oprócz IV Festiwalu Biegowego, odbędą się także Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich w stylu anglosaskim.

Pierwszy bieg nowego sezonu Festiwalu Biegów odbędzie się w niedzielę, 7 października w Rzeszowie. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę półmaratonu o długości 21,097 m, prowadzącą ulicami centrum miasta. Start i meta mieszczą się na rzeszowskim rynku. Biegacze przebiegną pętlę trasy dwa razy. W programie Festiwalu Biegów w Rzeszowie jest  także bieg na 5 km, bieg rodzinny na dystansie 1 km.

Wypowiedź pana Tadeusza Ferenca, Prezydenta Rzeszowa:

     Organizacja półmaratonu to, zarówno dla miasta, jak i całego regionu duże wydarzenie sportowe. Mam nadzieję, że na starcie staną setki  sportowców oraz amatorzy, którzy będą chcieli się zmierzyć w sportowej walce na tak wyczerpującym dystansie. Będzie to wymagać dużo wysiłku i hartu ducha, ale w tym tkwi właśnie kwintesencja sportu. Zapraszamy również serdecznie całe rodziny, które będą mogły wspólnie pobiegać na znacznie krótszych odcinkach. Liczymy na to, że impreza ta, organizowana przy dużym wsparciu Instytutu Studiów Wschodnich na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych Rzeszowa.

Program Festiwalu Biegów Forum Ekonomicznego w Rzeszowie
 8.00 - otwarcie biura zawodów
11.00 - start honorowy Półmaratonu i biegu na dystansie 5 km. (Rynek)
11.05 - start "ostry" Półmaratonu. (ul. 3 Maja - 250 m od startu honorowego)
11.05 - start "ostry" biegu towarzyszącego na dystansie 5 km i biegu
Akademickiego (ul. 3 Maja - 400 m od startu honorowego)
11.05 - start Biegu Rodzinnego na dystansie 1km.
11.45 - ceremonia dekoracji zwycięzców Biegu na dystansie 5 km i Biegu  Akademickiego
13.30 - zamknięcie trasy Półmaratonu
14.00 - ceremonia dekoracji zwycięzców Półmaratonu, losowania nagród


 

Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego, centrum Rzeszowskiego Obszaru Metropolitalnego, a także gospodarczym, naukowym i kulturalnym centrum południowo-wschodniej Polski.

O dynamicznym rozwoju miasta świadczą wysokie lokaty Rzeszowa w rankingach i konkursach ogólnopolskich. Rzeszów znalazł się w elitarnej grupie kilku polskich miast, w których mieszkańcy najlepiej się czują, ufają swoim władzom i są zadowoleni ze zmian, jakie w tych miastach zachodziły w ciągu ostatnich lat. Tak wynika z badań, jakie zostały przeprowadzone w 32. największych polskich miastach, w ramach projektu ?Mój samorząd?, opublikowanych przez Gazetę Wyborczą w 2010 roku.

Gospodarczy obraz miasta ukształtowała w znacznej mierze silna tradycja lotnicza i związany z nią program budowy COP (Centralnego Okręgu Przemysłowego), który dał początek dzisiejszej WSK "PZL-Rzeszów", znanej z produkcji silników lotniczych i przodującej w naszym mieście pod względem liczby zatrudnionych osób. Szczególne uznanie na światowych rynkach zyskał produkowany przez rzeszowski "ZELMER" sprzęt gospodarstwa domowego. Spośród firm z udziałem kapitału zagranicznego najbardziej liczące się to: "ALIMA-GERBER" produkująca soki i odżywki dla dzieci, producent farmaceutyków: ICN-POLFA Polfa Rzeszów S.A. (w korporacji VALEANT) oraz SANOFI AVENTIS. Rozwijają się również przedsiębiorstwa wielu innych branż, w szczególności teleinformatycznej, jak ASSECO POLAND SA ? producent oprogramowania informatycznego oraz budowlanej i spożywczej.

Potencjał gospodarczy miasta uzupełnia zaplecze wykwalifikowanej kadry. Na wyższych uczelniach: Uniwersytecie Rzeszowskim, Politechnice Rzeszowskiej ? prowadzącej jedyny w kraju kierunek kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego.

Rzeszów bogaty jest w liczne placówki kulturalne ? kina, teatry, galerie sztuki i fotografii, domy kultury, muzea. W mieście i okolicy odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe, z których wiele ma charakter międzynarodowy. Szczególną renomę zyskał organizowany przez Filharmonię Podkarpacką Festiwal Muzyczny w Łańcucie. Drugą ważną rzeszowską imprezą kulturalną jest odbywający się co trzy lata, od 1969 roku, Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, łączący nasz region z Polonią całego świata.

[[{"type":"media","view_mode":"media_original","fid":"567","attributes":{"alt":"","class":"media-image","height":"570","typeof":"foaf:Image","width":"570"}}]]

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce