Wydarzenia towarzyszące 7. Maratonowi Lubelskiemu


Opublikowane w wt., 30/04/2019 - 08:48

Już 12 maja w ramach Ligi Festiwalu Biegowego wystartuje siódma edycja Maratonu Lubelskiego. Znamy szczegóły wydarzeń towarzyszących imprezie. Szczegóły w informacji organizatora.

Już po raz siódmy biegacze będą mogli zmierzyć się z królewskim dystansem w Lublinie. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do zapoznania się z trasą biegu i kibicowania zawodnikom. Maraton to najbardziej prestiżowy bieg, uczestnicy mają do pokonania ponad 42-kilometrową trasę.

(kliknij by powiększyć)

W Lublinie do sportowej rywalizacji staną biegacze z Polski, a także zagranicy. Pokażmy jak gościnne jest nasze miasto i dodajmy wszystkim uczestnikom siły do pokonania kolejnych kilometrów. Wasz doping jest niezbędny!

Wszystkich pasjonatów aktywnego wypoczynku zapraszamy do Miasteczka Maratońskiego, które już od wczesnych godzin porannych będzie tętnić życiem. Podczas gdy Nasi maratończycy będę pokonywać kolejne kilometry na stadionie rozgrywane będą biegi towarzyszące:

4. Bieg Koziołka

Osoby, które rozpoczynają swoją biegową przygodę, ale nie są jeszcze gotowe na start w maratonie, mogą wystartować w 4. Biegu Koziołka. Wydarzenie to jest biegiem towarzyszącym maratonowi, jego uczestnicy mają możliwość poczuć atmosferę maratońskich zmagań i towarzyszyć maratończykom na pierwszych jedenastu kilometrach trasy 7. Maratonu Lubelskiego. Start obu biegów będzie wspólny i został zaplanowany na godz.: 9:00.

Więcej informacji: TUTAJ

Biegi dla dzieci i młodzieży „Przez metry po kilometry”

To konkurencje dedykowane zawodnikom urodzonym od 2004 roku.

Szczegółowe informacje: TUTAJ

Wielki Bieg Rodzinny

Wielki Bieg Rodzinny wystartuje o 10:40 na bieżni Stadionu Lekkoatletycznego w Lublinie na dystansie symbolicznej pętli 420 (k)m. W biegu tym może uczestniczyć każdy. Do jego przebiegnięcia wystarczy para wygodnych butów i dobre chęci. Bieg prowadzony będzie częściowo po trasie maratonu, z metą w tym samym miejscu, w którym finiszują maratończycy.

Dystans biegu, nie wymagający wcześniejszego przygotowania, zachęca do pojawienia się na linii startu. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe jak również całe rodziny. Tutaj liczy się obecność i dobra zabawa, a na mecie każdy – jako zwycięzca – odbierze pamiątkowy medal.

Więcej informacji i formularz zapisów dostępne TUTAJ.

Ponadto na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie będzie działać Miasteczko Maratońskie, gdzie na wszystkich je odwiedzających będzie czekać moc zabaw, konkursów, animacji sportowych, a także strefa badań przygotowane przez naszych Partnerów. Zapraszamy w godz. od 9:00 do 15:00.

Zapraszamy do Lublina!

Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce