Wygraj pakiet na Bieg Marszałka w Sulejówku! [KONKURS]


Opublikowane w wt., 14/05/2019 - 09:25

Jeśli chcesz zawalczyć o darmowy pakiet na Bieg Marszałka – masz na to czas do soboty 18 maja. Weź udział w konkursie i zrób sobie zdjęcie z wąsami Marszałka!

Zdjęcie musi przedstawiać biegacza (strój sportowy nie jest wymagany) z charakterystycznymi wąsami. Fotografię należy opublikować do 18 maja w komentarzu pod postem dotyczącym konkursu.

Dwaj biegacze, którzy opublikują najciekawsze zdjęcia, otrzymają bezpłatne pakiety startowe. Dodatkowo autor zdjęcia, które otrzyma największą ilość polubień (do 18 maja do godz. 22.00), również otrzyma bezpłatny pakiet startowy.

A sam bieg już po raz 12. odbędzie się 8 czerwca w Sulejówku – na pamiątkę osiedlenia się Piłsudskiego w dworku „Milusin” w 1923 roku i historycznie nawiązuje do przedwojennych marszów Sulejówek – Belweder (inicjatywy Związku Strzeleckiego).

8 czerwca br. zawodnicy tradycyjnie będą mogli rywalizować na 10-kilometrowej trasie oraz na krótszym dystansie ok. 3,45 km – w memoriale Haliny Zielińskiej. W nawiązaniu do tradycji wojskowej, w ramach specjalnej, odrębnej klasyfikacji w biegu uczestniczą również reprezentanci służb mundurowych.

Co stanowi o wyjątkowości Biegu? Niezwykła atmosfera, możliwość zmierzenia się na trasie z umundurowanymi żołnierzami, grochówka i historia w tle.

– Naszą ambicją jest organizacja imprezy biegowej, która jednocześnie ma charakter edukacyjny. Dlatego 8 czerwca zapraszamy na pokazy Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego. Reprezentacyjny oddział konny zachwycił w ubiegłym roku, nie mogło go zabraknąć i tym razem – zaprasza Joanna Piwowarczyk, Dyrektor ds. Komunikacji Biegu Marszałka.

– Tradycyjnie będzie można też odwiedzić stoisko edukacyjne przygotowane przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Dodatkowo wszyscy mogą sprawdzić, czy potrafią pomóc, ponieważ jedną z atrakcji tegorocznego Biegu Marszałka będzie instruktażowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Najmłodsi fani czterech kółek będą mieli szansę zdobycia dziecięcego prawa jazdy.

– Jako organizatorzy chcemy włączać się w promocję ważnych akcji społecznych, dlatego w tym roku Bieg Marszałka wspiera również akcję Fundacji Orange #jestnaswiecej – przeciwko hejtowi w sieci. Biegacze w Sulejówku będą mogli pokazać, że opowiadają się za lepszym internetem, dlatego w pakietach startowych znajdzie się pomarańczowa sznurówka, symbol akcji – wyjaśnia koordynatorka imprezy.

Już po raz czwarty w ramach Biegu Marszałka odbędzie się Bieg Malucha. Do rywalizacji na dystansie 100 m staną najmłodsi – dzieci urodzone w 2014 roku oraz młodsze, które na mecie otrzymają pamiątkowy medal. Ze względu na ograniczenia logistyczne wprowadzono limit 100 uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy do biegu potrwają do 5 czerwca. Ponieważ organizatorom zależy na kameralności imprezy, wprowadzono limit uczestników – do 900 osób. Podobnie jak w latach ubiegłych, dodatkowo na starcie staną biegaczy grupy Polsat, aby ścigać się w organizowanych w ramach Biegu Marszałka Mistrzostwach Polsat News.

Polsat News, patron medialny imprezy przeprowadzi też relację „na żywo” z zawodów.

Bieg Marszałka zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”.

Więcej informacji na stronie www.biegmarszalka.pl oraz na profilu FB.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce