XXIV Bieg Niepodległości - żywa flaga na ulicach Warszawy


Opublikowane w ndz., 11/11/2012 - 20:00

Około 8500 biegaczy wystartowało w XXIV Biegu Niepodległości. Zawodnicy ubrani byli w białe i czerwone koszulki, które utworzyły najdłuższą flagę na ulicach Warszawy. Widok robił ogromne wrażenie. Biegacze wystartowali i finiszowali na w Alei Jana Pawła II w okolicach skrzyżowania z ul. Stawki. Tuż przed startem uczestnicy odśpiewali Hymn Polski. Trasa dziesięciokilometrowego biegu wiodła: al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do alei Niepodległości, a potem w odwrotną stronę. Stawkę biegaczy tradycyjnie poprowadził zabytkowy samochód z postacią samego Marszałka Józefa Piłsudskiego.  Pierwszy na mecie zameldował się  Mariusz Giżyński, który osiągnął czas  29 minut i 52 sekundy . Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Mierzejewska-Ciołek  z czasem 34:36.

Przed biegaczami wystartowali także  rolkarze i ludzie na wózkach. Po biegaczach swój Marsz Niepodległości mieli miłośnicy Nordoc Walking dla których dystans wynosił 6,5 km.

Ponieważ pogoda dopisała na trasie nie zabrakło kibiców. W samym peletonie nie zabrakło także fantazyjnie ubranych biegaczy np. w strojach z początku XX wieku. Był też cały oddział dzielnych Spartan.

W biegu uczestniczyła też dzielna ekipa Festiwalu Biegowego, w której najszybszy tradycyjnie był już Tomasz Lipiec – wynik 36:18. Drugi zameldował się na mecie Zygmunt Berdychowski walczacy do ostatnich metrów – wynik 41:43.

 

Wyniki XXIV Bieg Niepodległości, klasyfikacje:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce