Znamy przebieg trasy 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego [REJESTRACJA]


Opublikowane w pt., 26/07/2019 - 15:47

Przedstawiamy trasę 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 13 października. Już po raz piąty niewątpliwą atrakcją jest lokalizacją mety – na płycie głównej w TAURON Arenie Kraków, gdzie biegacze będą finiszować w blasku świateł. Start nastąpi z ul. Stanisława Lema, przed największą halą widowiskowo-sportową w kraju, która ponownie będzie bazą imprezy – informują organizatorzy biegu zaliczanego do Ligi Festiwalu Biegowego w kat. "Najlepszy maratończyk".

Względem ubiegłorocznego przebiegu trasy, wprowadzono jedynie kosmetyczne zmiany.

Uczestnicy półmaratonu znów przebiegną przez krakowski Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ul. Wiślną, a następnie podążą ul. Grodzką, św. Idziego i Bernardyńską.

Na trasie, prowadzącej m.in. przez wyżej wymienione ulice Starego Miasta, biegacze będą mieć w zasięgu wzroku najsłynniejsze krakowskie zabytki, takie jak: Wawel, Wieża Ratuszowa, Sukiennice oraz historyczne budowle sakralne – jak kościoły Mariacki czy Na Skałce.

Pokonując dystans 21 km i 97,5 m, uczestnicy biegu zobaczą również największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, Stadiony Miejskie: im. Henryka Reymana i Cracovia, Kärcher Halę Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych, a także nowoczesne, charakterystyczne dla naszego miasta obiekty – jak Centrum Kongresowe ICE czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

(kliknij w grafikę by powiększyć)

Szczegółowy opis trasy, animacja przebiegu oraz plik z mapą do pobrania znajdują się TUTAJ.

Pomiaru dokonał atestator Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marek Tokarczyk.

Zapisy internetowe do 6. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego prowadzone są TUTAJ. Do końca lipca obowiązuje początkowa opłata startowa w wysokości 70 zł. Od 1 sierpnia wpisowe wyniesie 100 zł. Szczegóły znajdują się w regulaminie imprezy - TUTAJ.

źródło: ZiS Kraków


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce