Życiowy rezultat pomysłodawcy FB w Koszycach.


Opublikowane w ndz., 07/10/2012 - 14:58

Spodziewałem się dobrego czasu gdzieś w okolicach 3:25, ale osiągnięty rezultat 3:16:54 bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. To o ponad 10 minut lepiej niż moja dotychczasowa życiówka w maratonie ? mówi Zygmunt Berdychowski na mecie w Koszycach ? Wystartowałem razem Miklasem Dzurindą byłym premierem i szefem dyplomacji Słowacji. Myślałem, że będziemy trzymać się razem ale na szybkiej trasie nogi same mnie niosły i dobiegłem około 10 minut przed nim. Pogoda była doskonała do biegania ? nie za gorąco, zachmurzenie, od czasu do czasu kilka kropel deszczu. Poza kilkoma krótkimi podbiegami trasa była płaska a tłumy kibiców na poboczach stwarzały fantastyczną atmosferę, która bardzo pomagała w osiągnięciu dobrych rezultatów. ? podsumowuje pomysłodawca Festiwalu Biegów w Krynicy.

Dobrego rezultatu można się było spodziewać już po osiągnięciu świetnego czasu w Koral Maratonie podczas ostatniego Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój. Wówczas Zygmunt Berdyczowski poprawił swój zeszłoroczny rezultat aż o 40 minut, co na trudnej górzystej trasie jest dużym wyczynem.

W 89 Międzynarodowym Maratonie w Koszycach i biegach towarzyszących wystartowało około 6 tysięcy osób. Oprócz biegu głównego rywalizowano także na trasie półmaratonu, minimaratonu na dystansie 4200 m oraz w sztafetach dla dorosłych i da dzieci. W biegowej rywalizacji uczestniczyli także nartorolkarze raz zawodnicy na wózkach.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce