Żywiec: Zapisy na półmaraton tylko do 24 marca


Już 1950 zgłoszeń do imprezy przyjęli organizatorzy 18. Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. 1658 osób opłaciło start. Ubiegłoroczny rekord frekwencji - 2244 osoby - jest blisko. 

Trasa półmaratonu bierze początek i metę na pięknie odrestaurowanym żywieckim Rynku. Po wystrzale startera pobiegniemy ulicami Żywca, a następnie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo trasą dookoła Jeziora Żywieckiego. Na półmetku, na zaporze w Tresnej ulokowana będzie premia czasowa. 

Organizatorzy zapewniają "niepowtarzalne widoki rozciągające się wzdłuż trasy biegu". Na mecie na wszystkich, którzy ukończą bieg czeka piękny pamiątkowy medal, a dla rekordzisty trasy - dodatkowa premia. 

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy numer startowy, pamiątkowy medal, koszulkę techniczną lub ręcznik oraz gorący posiłek i napoje. Funkcjonować będą cztery punkty z płynami izotonicznymi i wodą - na 6,10,15 i 19 kilometrze trasy.

Miasteczko biegowe będzie tętnić życiem. Organizatorzy przewidują m.in. konkursy z nagrodami, strefę fitness, stoiska odnowy biologicznej czy mini expo ze sprzętem sportowym, odżywkami itp. 

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy wydzielą strefy czasowe dla uczestników. Do współpracy zaprosili też pacemakerów. 

Strefa „Elita” czas do 1:20:00
Strefa I czas od 1:20:00 do 1:40:00
Strefa II czas od 1:40:00 do 2:00:00
Strefa III czas powyżej 2:00:00

Podobnie jak w roku ubiegłym Bank PKO BP włączył się do Półmaratonu akcją charytatywną wspierającą finansowo dwoje niepełnosprawnych dzieci -  Agnieszki i Weroniki. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Agnieszki i Weroniki” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz Agnieszki i Weroniki. Kartki będzie można odbierać w Biurze Zawodów. W ubiegłym roku aż 635 uczestników 17. Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego pomogło w ten sam sposób Edycie i Michałkowi. 

Żywiecki Półmaraton zaliczany jest do Ligi Festiwalu Biegowego. Uczestnicy zdobywają punkty w kat. "Najlepszy biegacz 5-10-15". Szczegóły cyklu poniżej. 

Impreza inauguruje także cykl „Złota 50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny. Do cyklu zaliczone są także Bieg na Grojec (22.4), Bieg na Górę Żar (24.6), Bbieg na szczyt Pilska (16.7) oraz Bieg na szczyt Rysianki (3.9). Do sklasyfikowania potrzeba przynajmniej cztery z pięciu startów. 

Wydarzenie wchodzi także w skład Pucharu Euroreginu Beskidy w biegach ulicznych w roku 2017 r. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć jeszcze 9. Cieszyński FORTUNA Bieg (23.4.) oraz 25. Bieg Fiata (28.5) w Bielsku-Białej.

Zgłoszenia do 18. Półmaratonu Dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” potrwają do 24 marca. Do tego czasu można również przepisywać pakiety startowe. Impreza zapowiada się międzynarodowo - na liście zgłoszeń są zawodnicy z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech. 

18. Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” zaplanowano na 2 kwietnia. Więcej w KALENDARZU IMRPEZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się: