6. Bieg Charytatywny "Biegniemy dla Karolinki i Alexa"


Informacje:

Sezon: 2018-2019

Data: 
02-02-2019 (sob.)

Miejsce: 
Mikołów

Opis wydarzenia:

To już szósta edycja Biegu Charytatywnego organizowanego przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Powstańców Śląskich w Mikołowie. Tegoroczna edycja nosi nazwę "Biegniemy dla Karolinki i Alexa. Start 2 grudnia przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich, 43-190 Mikołów, ul. Konstytucji 3 Maja 20.

Tradycyjnie już pomagamy potrzebującym dzieciom. Tym razem zbieramy fundusze na leczenie i rehabilitację: Karolinki Goryl i Alexa Trzepizura, które razem z rodzicami i bliskimi toczą codzienną walkę z chorobami ograniczającymi ich normalne funkcjonowanie.

Karolinka ma obecnie dziesięć lat, urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Cierpi na porażenie kończyn dolnych i epilepsję. Alex jest uczniem drugiej klasy naszej szkoły, ma bardzo rzadką chorobę genetyczną, która charakteryzuje się głównie niskorosłością. Towarzyszą jej liczne zaburzenia kostno-stawowe.

Bieg odbędzie się na dystansie 5 i 10 km. UCZNIOWIE SZKOŁY BIEGNĄ WYŁĄCZNIE NA DYSTANSIE 5 KM.

Biuro zawodów znajdować się będzie w budynku szkoły przy ul. Konstytucji 3 Maja 20 w Mikołowie. Weryfikacja zawodników od 9.00 do 11.30.

Wpisowe wynosi 40 zł na obu dystansach (można wpłacać więcej)!!!

WSZYSTKIE zebrane środki przekażemy rodzinie Karolinki i Alexa.

Organizator

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce