6. PKO Białystok Półmaraton


Informacje:

Sezon: 2017-2018

Data: 
13-05-2018 (ndz.)

Miejsce: 
Białystok

Dystans: 
21,097 km

Opis wydarzenia:

W biegach 5 edycji wystartowało łącznie ponad 4100 uczestników (900 dzieci i 3265 dorosłych). 14 maja na starcie biegów pojawiło się aż 1080 pań, co plasuje PKO Białystok Półmaraton w czołówce półmaratonów w Polsce pod względem udziału kobiet w ogólnej liczbie uczestników, wierzymy, że w tym roku będzie jeszcze lepiej!

REKORDOWA 5 EDYCJA BIEGU ZA NAMI

Do udziału w zawodach można zapisać się przy pomocy oficjalnej strony biegu (http://bialystokpolmaraton.pl/). 
Biegacze zdecydowali, jak będzie wyglądał medal tegorocznej edycji. Do Kallisto i Flory, które zdobiły medale w poprzednich edycjach, dołączy Bachus, bóg płodności, dzikiej natury, winnej latorośli i wina. Przypominamy, że od 2015 roku na medalach białostockiego półmaratonu przedstawiamy kolejne rzeźby z ogrodów Pałacu Branickich. 

PKO Białystok Półmaraton po raz kolejny znalazł się w Koronie Polskich Półmaratonów. To zestawienie 11 najważniejszych półmaratonów w Polsce. Aby zdobyć Koronę wystarczy wziąć udział w 5 wybranych biegach wchodzących w skład zestawienia (obok Białegostoku są to m.in. Gdynia, Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków czy Piła). PKO Białystok Półmaraton to jedyny półmaraton we wschodniej Polsce, który znalazł się w tym zestawieniu.

KLASYFIKACJE BIEGOWE W 2018 ROKU

Podczas tegorocznej edycji PKO Białystok Półmaratonu oprócz klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych prowadzone będą także klasyfikacje dodatkowe w tym m.in: Akademickie Mistrzostwa w Półmaratonie, Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Półmaratonie oraz po raz pierwszy Mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu. W chwili obecnej na liście Przedsiębiorców widnieje ponad 100 nazwisk, a swój udział w Mistrzostwach Mundurowych i Akademickich potwierdziło już razem blisko 150 osób. Informacje o zasadach udziału w poszczególnych kategorii w regulaminie imprezy.

RUSZYŁY ZAPISY NA BIEG DZIECIĘCY

Można już zapisywać swoje pociechy na Bieg dziecięcy - Junior City Run, który odbędzie się przeddzień półmaratonu. W sobotę na Runku Kościuszki udział w biegach na trzech dystansach 100, 600 i 1000 metrów będzie mogło wziąć 1000 osób. To bieg, w którym limity wyczerpują się najszybciej, dlatego nie traćcie czasu i zapisujcie młodych zawodników! 

AKCJA CHARYTATYWNA

Już ponad 8 000 zł uczestnicy 6. PKO Białystok Półmaratonu zdecydowali się przekazać na zakup  nowej, niezbędnej protezy nogi dla Krzysztofa. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim biegaczom, którzy podczas rejestracji do półmaratonu zdecydowali się wesprzeć naszą akcję. Ogromne podziękowania kierujemy również do osób, które wpłacają środki na darowiznę mimo, że nie będą biegły 13 maja. Dziękujemy za Wasze wielkie serca! Dostajemy wpłaty nawet po kilkaset zł, co powoduje szybsze bicie serca, bo wiemy, że każda wpłata zbliża nas do celu – 20 000 zł! Wierzymy, że razem nam się to uda!