Biegowe Rozmowy

Biegowe Rozmowy

Karolina Gorczyca biegała od zawsze, chociaż dopiero charytatywne imprezy biegowe dały jej motywację do regularnych treningów i pozwoliły odnaleźć radość w bieganiu
Opublikowane: pt., 17/03/2017 - 13:07
- Na pierwszym punkcie kontrolnym miałem 15-minutową przewagę nad faworytem imprezy. To wcale nie znaczy, że bym ją utrzymał, ale brak możliwości sprawdzenia tego, obudził we mnie sportową złość - mówi nam Andrzej Gondek, którego kontuzja pozbawiła przygody, wyzwania i szansy na sukces.
Opublikowane: wt., 07/03/2017 - 08:46
Andrzej Kaźmierczyki z Będzina i Waldemar Kołodziej z Górek pod Opolem pobiegli w Ołomuńcu rok temu. Jak wspominają ten start? Tegoroczna edycja imprezy już 24 czerwca. Skąd pomysł, aby na start w półmaratonie wybrać akurat połówkę w Ołomuńcu?
Opublikowane: ndz., 05/03/2017 - 17:20
W tym roku życie wicemistrzyni Polski w maratonie uległo diametralnej zmianie. Biegaczka, z maratońska życiówką 2:37.47 zdecydowała się wstąpić do wojska. Czy nowe obowiązki pozwolą jej kontynuować karierę sportową na wysokim poziomie?
Opublikowane: wt., 21/02/2017 - 08:48
Robert Celiński, najlepszy zagraniczny zawodnik Everest Marathon, zdradza nam swoje plany na ten rok. Kalendarz zapisał ściśle wypełniając wolne miejsca. Znalazł w nim i Everest, maraton asfaltowy i utramaraton górski oraz bieżnię.
Opublikowane: pon., 20/02/2017 - 09:20
Podczas sobotnich halowych zawodów Indoor Track Run w Łodzi mieliśmy przyjemność spotkać rapera Jacka „Mezo” Mejera, prawdopodobnie najszybszego biegacza-amatora w branży muzycznej. Maratończyk z życiówką 2h48' tym razem wziął udział w biegach na 300 i 1000m. Przedtem jednak porozmawialiśmy o bieganiu, muzyce, a także o Festiwalu Biegowym w Krynicy. Jacku, co Cię skłoniło do sprawdzenia się na takich krótkich dystansach? Czy to część planu treningowego?
Opublikowane: pon., 13/02/2017 - 11:27
Spotykaliśmy się na kilku imprezach biegowych, więc nadszedł czas wyciągnąć z nich nieco więcej informacji... Rozmawiamy z Iloną Brusiło i Aleksandrą Sulej-Dąbrowską, autorkami inicjatywy Mamy ruszamy.   
Opublikowane: pt., 13/01/2017 - 09:57
Wciąż trwa liczenie pieniędzy zebranych z opłat startowych 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, ale już wiadomo, że suma będzie znacząca. Całość zostanie przekazana Fundacji Schola Cordis zajmującej się kardiochirurgią dziecięcą. O tegorocznej edycji imprezy, realizowanych akcjach charytatywnych, które stały się wyróżnikiem imprez Krakowskiego Klubu Biegacza „Dystans” i całym 2016 roku w krakowskich biegach porozmawialiśmy z Kamilem Wojtasem – prezesem „Dystansu”.
Opublikowane: pt., 06/01/2017 - 08:07
Już 5 lutego z Whitehorse do Dawson City wyruszy 36 uczestników najdłuższego dystansu Yukon Arctic Ultra. Będą mieli do pokonania ekstremalne temperatury i 700 km. Wśród nich znajdzie się jeden Polak - Andrzej Gondek. Członek klubu 4 Deserts, od dwóch lat myślał o Jukonie. Był już nawet na liście startowej poprzedniej edycji, ale jego wymarzony 700-kilometrowy bieg odbywa się tylko raz na 2 lata. Postanowił więc zaczekać i wystartować w 2017. Teraz trenuje na Podhalu, a nam opowiada o szczegółach. Udział w 4 pustynnych biegach w jednym roku, miał dla Was nie zawsze pozytywne skutki....
Opublikowane: pt., 30/12/2016 - 14:46
Boston, Nowy Jork, Londyn – to wymarzone starty zagraniczne wielu biegaczy amatorów. Sebastian Wojciechowski z Warszawy postawił sobie za cel udział w... Lake Biwa Marathon w Japonii. Nam opowiedział o swojej fascynacji Azją i biegach w tej części świata.  Planujesz zmierzyć się z trasą, na której Henryk Szost bił rekord Polski w maratonie. To tylko wyzwanie sportowe, czy stoi za tym też jakaś fascynacja Azją? Mieszkałeś w Pekinie przez ponad dwa lata... Sebastian Wojciechowski: Lake Biwa to wypadkowa kilku zainteresowań, m.in. Azją, maratonami, historią świata, geografią i ogólnie podróżami...
Opublikowane: pon., 26/12/2016 - 08:18
Ministerstwo Sportu i Turystyki w minionym roku nie próżnowało. Uruchomiono program Klub, który wspiera przedsięwzięcia z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży, powstaje Polska Agencja Antydopingowa, która będzie organizacją o osobowości prawnej o szerokich uprawnieniach. Zmieniają się zasady też finansowania klubów sportowcy, a nowy rok rozpocznie się programem Szkolnych Klubów Sportowych, w ramach którego na dofinansowanie mogą liczyć nauczyciele prowadzący dodatkowe zajęcia sportowe po godzinach lekcyjnych.
Opublikowane: czw., 22/12/2016 - 08:54
Wielki sukces Joanny Mędraś. Notariuszka z Gdańska wygrała jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie - Antarctic Ice Marathon (6:01.45). Przyznaje, że nawet nie liczyła na podium. - Pobiegłam dla przyjemności - mówi naszemu portalowi.
Opublikowane: sob., 10/12/2016 - 09:54
Dzień przed Finałem Ligi Runmageddonu i jednocześnie mistrzostw Polski w biegach z przeszkodami, na poznańskim Hipodromie Wola mieliśmy przyjemność spotkać się z prezesem Runmageddonu, Jarem Bienieckim. Rozmawialiśmy o mijającym sezonie, organizacji mistrzostw kraju, no i oczywiście o zapowiadanej książce pt. „Runmageddon, czyli bierz z życia więcej!”.
Opublikowane: czw., 01/12/2016 - 09:15
Z Sofią Ennaoui rozmawiamy bezpośrednio po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Łodzi, gdzie zdobyła złoto. Nie tylko o przełajach
Opublikowane: śr., 30/11/2016 - 09:18
Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław zdobyły mistrzostwo świata w jeździe na czas i ze startu wspólnego, a podczas paraolimpiady w Rio zdobyły złoty medal. Nam opowiadają o swoim bieganiu, które jest podstawą treningu, gdy nie jeżdżą na rowerze.
Opublikowane: wt., 29/11/2016 - 02:36

Strony

Subscribe to Biegowe Rozmowy