10. TAURON Festiwal Biegowy dla seniorów!


Opublikowane w pt., 10/05/2019 - 08:53

Już od dekady w pierwszy pełny weekend września uzdrowisko w Krynicy-Zdroju przejmują biegacze i miłośnicy nordic walking. Odbywający się tam TAURON Festiwal Biegowy to jedna z największych, a przy tym najwszechstronniejsza impreza sportowa w Polsce. W programie imprezy nie brakuje propozycji dedykowanych seniorom.

„Przegoń Zawał” to krótki przemarsz z kijami po centrum Krynicy-Zdroju. Organizatorzy zapraszają zwłaszcza osoby, dla których ta forma aktywności jest rehabilitacją po przebytych chorobach, operacjach i urazach. Tradycyjnie w marszu uczestniczą osoby po zawałach i przeszczepie serc oraz seniorzy, którzy swoją postawą pokazali, że ruch ma zbawienny wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Prześcignąć nie tylko rywali, a przede wszystkim cukrzycę – taki cel stawiają sobie uczestnicy Biegu „1 km dalej od cukrzycy”. Nie ważne w jakim tempie i nie ważne w jakim stroju, ważne, by 8 września stanąć na starcie i postawić kolejny, a często pierwszy biegowy krok, tak istotny w profilaktyce zdrowotnej. Na miejscu można także bezpłatnie sprawdzić poziom cukry we krwi – w ubiegłym roku stoisko kampanii „Razem ścigamy się z cukrzycą” odwiedziło 2400 osób!

Aktywności seniorów dedykowane są także biegi na 600 metrów po krynickim deptaku (m.in. Bieg Kobiet, Bieg Przebierańców) czy marsz nordic walking na Górę Parkową. Wprawieni sportowcy mogą spróbować swoich sił w biegach ulicznych od 5 km do maratonu, a także pobiegać po górach. Funkcjonują rozliczne kategorie wiekowe, w tym dla 40-, 50- czy 60-latków (bieg uliczny na 10 km oraz ultramaraton 100 km mają rangę Mistrzostw Polski Masters). Najstarszy uczestnik imprezy liczył sobie ponad 80 lat!

TAURON Festiwal Biegowy to święto ruchu i zdrowia. Warto się przyłączyć do blisko 10 tys. uczestników tego wyjątkowego wydarzenia. Zgłoszenia do imprezy, która odbędzie się w tym roku w dniach 6-8 września, przyjmowane są w portalu www.festiwalbiegowy.pl

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce