11. TAURON Festiwal Biegowy. Pierwsze starty już za chwilę!


Opublikowane w pt., 02/10/2020 - 15:08

 

W Krynicy pogoda sprzyja biegaczom! Rano było mglisto i padał nieprzyjemny deszcz. Ale im bliżej startu tym pogoda robi się ładniejsza. Teraz słońce przebija się przez chmury, a pierwszy start już za niecałe 4 godziny! Biuro zawodów jest czynne od godziny 14.00. Pierwsi biegacze już odebrali pakiety, czekamy na pozostałych: wszystkich formalności dopełniło ponad 3200 biegaczy.

Punktualnie o 18.00 rozpoczniemy naszą wielką, trzydniową imprezę biegową. Jako pierwsi wystartują biegacze ścigający się w „Krynickiej mili”. Godzinę później pobiegną ci, którzy chcą pokonać 15 kilometrów w ramach „Krynickiej pętli” imienia premiera Józefa Oleksego. O godz. 19.10 będzie bieg w krawacie. Ostatni dzisiejszy start nastąpi o godz. 22.30. Będzie to bieg nocny imienia Romana Stramki – kuriera sądeckiego. Trasa liczy 7 kilometrów.

Trzydniowy 11. TAURON Festiwal Biegowy to 25 konkurencji biegowych i nordic walking, z trasami o długości ponad 300 km. Najdłuższą trasę posiada Bieg 7 Dolin, rozgrywany w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Koronnym dystansem pozostaje festiwalowa „setka” - Bieg 7 Dolin 100 km. Do wyboru są także krótsze dystanse, rozgrywane na kolejnych fragmentach trasy wyznaczonej w urokliwym Beskidzie Sądeckim. Do wszystkich konkurencji górskich i ultra w Krynicy zgłosiło się już blisko 3200 osób.

Najtrudniejsza konkurencja krynickiego Festiwalu pozostaje Iron Run, W ciągu trzech dni uczestnicy wystartują aż 9 razy. Biegając po ulicy i po górach pokonają ponad 140 km. Do startu zgłosiła się rekordowa liczba 160 zawodników, w tym aż 11 kobiet. – Iron Run to wyzwanie dla najsilniejszych. W Krynicy „słaba płeć” bywa tą silniejszą– podkreśla Zygmunt Berdychowski pomysłodawca Festiwalu, który już dwukrotnie kończył tę morderczą konkurencję.

Największym biegiem ponownie będzie ORLEN Życiowa 10-tka, do której zgłosiło się już prawie 1300 osób. Wyróżnikiem konkurencji jest opadająca na całej długości trasa (deniwelacja terenu 128 m). Zawodnicy startują drugiego dnia imprezy i biegną z krynickiego deptaka do Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie. 

Ponad 700 osób zgromadzą Koral Maraton i półmaraton. O tytuły mistrzów kraju w górskich odmianach nordic walking na stokach Jaworzyny Krynickiej i Góry Parkowej powalczy ponad 300 osób.

11. TAURON Festiwal Biegowy to także – a może przede wszystkim – rekreacja i zabawa. Można wystartować w Biegu z krawatem, przywdziać fantazyjne stroje w Biegu Przebierańców czy bawić się z pociechami w biegach dzieci i kibiców. Rozbieganym paniom dedykowany jest Bieg Kobiet. Profilaktyce zdrowotnej dedykowany jest Bieg „1 km dalej od cukrzycy”.

Sponsorem tytularnym imprezy jest TAURON Polska Energia SA. Partnerami imprezy są m.in.: PKN Orlen, Małopolska, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral, Uzdrowisko Żegiestów, UNITOP, Koleje Małopolskie, Muszynianka, Zdrowy Projekt, Power Canvas, International Visegrad Fund, Power Canvas, DIADORA, Tryumf, Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, Centrum Projektów Europejskich, Interreg PL-SK, MOSiR, Galicjanka, Sylveco, Fundacja w Biegu, Lech Free, Kolej Gondolowa, Buff, Ministerstwo Sportu, Krynica Zdrój, Muszyna. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Honorowy patronat nad Biegiem 7 Dolin 100 km w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego objęła Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. Projekt współfinansowany jest przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez Granty Wyszehradzkie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest promowanie pomysłów na trwałą współpracę regionalną w Europie Środkowej.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce