12. Festiwal Biegowy, czyli sportowy weekend dla całej rodziny - rozmawiamy z Anną Czerwińską

 

12. Festiwal Biegowy, czyli sportowy weekend dla całej rodziny - rozmawiamy z Anną Czerwińską


Opublikowane w pt., 10/09/2021 - 17:22

12. Festiwal Biegowy, który po raz pierwszy odbywa się w Piwnicznej-Zdroju, już się rozpoczął. Czy trudno było zorganizować festiwal w nowym miejscu? Co się zmieni? Ilu biegaczy zapowiedziało swój udział? Te wszystkie pytania zadaliśmy Annie Czerwińskiej, która jest prezesem zarządu Fundacji Festiwal Biegów. Posłuchajcie naszej rozmowy.

- Przez jedenaście lat organizowaliśmy festiwal biegowy w Krynicy-Zdroju. Ta miejscowość gościła nas pięknymi okolicznościami przyrody. W tym roku festiwal zorganizowaliśmy w Piwnicznej. Mamy tutaj piękny plac w Nakle nad Popradem, który udostępnił nam burmistrz Piwnicznej. Ogromną przestrzeń zabudowaliśmy namiotami, w których na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji, dlatego zapraszamy. Przyjeżdżajcie – zachęca Anna Czerwińska, prezes zarządu Fundacji Festiwal Biegów.

W porównaniu z festiwalami organizowanymi w minionych latach, w tym roku niewiele się zmieni. Trasy są bardzo podobne. Główna zmiana dotyczy jedynie miasteczka biegowego, które jest w Piwnicznej, a nie w Krynicy, jak to było do tej pory.

- Impreza jest adresowana zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. To jest sportowy weekend dla całej rodziny. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Jest strefa dla dzieci, jest strefa expo. Można też zjeść coś smacznego – wyjaśnia Anna Czerwińska.

Na ten moment zarejestrowało się już ponad pięć tysięcy biegaczy. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo zadowoleni – dodaje.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce