4. Flexistav Bieg Ultra Granią Tatr dla Roberta Farona i Katarzyny Solińskiej [WYNIKI]

Opublikowane w sob., 17/08/2019 - 16:05

Robert Faron po raz drugi został zwycięzcą 4. Flexistav Biegu Granią Tatr, przekraczając linię mety z czasem 9:09:20. Wynik jest jeszcze nieoficjalny, ale wszystko wskazuje na to, że Faron uzyskał najszybszy wynik w historii imprezy (nie jest to rekord trasy, bo meta tegorocznego biegu została zlokalizowana w Kuźnicach, a wcześniej na stadionie COS). Faron był o 9 sekund szybszy od wyniku Przemysława Sobczyka z 2013 r., zawodnika, który każdą z dotychczasowych imprez kończył na podium.

Przemysław Sobczyk startował także w tegorocznym biegu, ale go nie ukończył. Zszedł z trasy na pierwszym etapie.

„Musiałem zejść z trasy, bo nie zdążyłem doleczyć grypy. Moje serce nie chciało współpracować i ledwo wchodziło w 2-gi zakres. Nogi drewniane , łzy oraz mgła przed oczami nie pozwalały mi na zbieganie i przy drugim upadku i stratach w sprzęcie postanowiłem zakończyć bieg zanim straty będą w ludziach”

- napisał zwycięzca inauguracyjnego Biegu Ultra Granią Tatr.

Gdy Sobczyk schodził z trasy, liderem biegu był jeszcze Kamil Leśniak. Pierwszy minął Ornak, ale Robert Faron niezmordowanie go gonił. Doszedł, a potem wyprzedził Leśniaka w okolicach Doliny Roztoki. Metę przekroczył w podskokach, Wygrywając bieg sięgnął jednocześnie po złoty medal Mistrzostw Polski Skyrunning w formule ultra.

Kamil Leśniak zajął drugie miejsce z czasem 9:32:48, zdecydowanie bardziej zmęczony niż zwycięzca.

Na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Probst. Trzeci zawodnik Biegu 7 Dolin 100 km z 2016 r. pojawił się na polanie w Kuźnicach z wynikiem 9:53:19.

Wśród pań od początku stawce przewodziła ubiegłoroczna zwyciężczyni Biegu 7 Dolin 64 km Katarzyna Solińska. Mistrzyni kraju na dystansie ultra z niedawnego (Ultra)Maratonu Karkonoskiego, nie dała się nikomu dogonić. Linię mety przekroczyła z czasem 10:32:26. To także jest nowy rekord imprezy!

Katarzyna Solińska zdetronizowała zwyciężczynię z 2013 r. Magdalenę Łączak (10:38:53).

Drugie miejsce przypadło w udziale Mirosławie Witowskiej 10:49:58, a na podium, z czasem 11:00:20, stanęła też Kinga Kwiatkowska.

Pełne wyniki: TUTAJ.